Цікаві факти про вино, які ви могли не знати
Вино - це найдавніший напій, відомий людству. Перші виноробні існували багато століть тому, сучасне виробництво має вражаючі масштаби. Настав час дізнатися найцікавіші та найдивовижніші факти про цей напій.
Народження традиції проголошення тостів
Красива традиція бажати всім присутнім здоров'я та інших благ зародилася у Древній Греції. Хазяїн будинку в присутності гостей відкривав посудину з вином, наповнював свій кубок, бажав усім здоров'я та приступав до дегустації. Це було своєрідним доказом, що напій не отруєний і його можна пити. Пізніше традиція трансформувалася і перетворилася на своєрідне мистецтво тостів та побажань. Але саме завдяки стародавнім грекам ми сьогодні, піднімаючи келих улюбленого вина Массандра , обов'язково бажаємо собі і всім щось добре і добре.
Найдорожче вино
У 1992 році пляшку Screaming Eagle Cabernet Sauvignon було продано за 500 тисяч доларів. Покупець побажав залишитися невідомим широкому загалу. А ось компанія, яка продала дорогоцінне вино, відправила усі гроші на благодійність.
Найдавніше вино
Стародавню сулію з виноградним напоєм, що залишилася практично неушкодженою, вдалося виявити у процесі археологічних розкопок. Археологічні дослідження проходили у Німеччині (регіон Рейн-Неккар). Вчені датують цю пляшку 325 роком до зв. е. Наразі сулія зберігатиметься у музеї у місті Пфальц. Чи хтось дегустував її вміст? Ні, за довгі тисячоліття вино стало непридатним і є виключно історичною цінністю.
Найкисліше вино
В Іспанії є регіон, відомий як «Країна Басків». Саме в цьому регіоні виробляють найкисліше вино у світі — чаколі. Основною сировиною виступає виноград сорту «ондаррибій». Подається напій на дегустацію дуже охолодженому вигляді, за інших умов випити хоча б ковток буде дуже складно. Є цікава традиція подачі чаколі: офіціант наливає вино в келих, перебуваючи на великій відстані, щоб бризки розліталися якнайдалі. Чаколі – це про цікавий смаковий досвід, а не напій, який стане приємним супутником вечора.
Крижане вино
Цей сорт із незвичайною та складною технологією виробництва: виноград прямо на лозі заморожують при температурі -7 °C. А вже потім йдуть етапи отримання соку, вистоювання та бродіння. Готовий напій має виражені смакоароматичні показники.
Незвичайні добавки
У різних країнах та регіонах є свої унікальні традиції дегустації вина. Наприклад, у багатьох автентичних ресторанах В'єтнаму в келих додають свіжу кров кобри, вважаючи, що така добавка додає сили та допомагає уникнути багатьох хвороб. А ось американці часто змішують вино з обожнюваною кока-колою, вважаючи, що солодке газування вдало підкреслює смак напою.