За час повномасштабної війни Росію не допустили до низки органів ООН - Кислиця
За час повномасштабної війни Росію не допустили до низки органів ООН - Кислиця
Про це розповів у коментарі Укрінформу постпред при ООН Сергій Кислиця, відповідаючи на запитання про співпрацю України та Організації Об’єднаних Націй протягом 1000 днів повномасштабного російського вторгнення.
«Зокрема, Росію позбавлено її традиційного місця у складі суддів Міжнародного суду ООН у Гаазі, яке Радянський Союз і РФ безперервно займали з 1946 року», – сказав Кислиця.
Також російських представників не перебрали до складу Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР) на 2023–2025 роки, не допустили до Ради з прав людини в Женеві на період 2024–2026 років, членство в якій було зупинено резолюцією Генасамблеї. Провальним для Росії було голосування за представництво в Комісії ООН з науки і технологій в цілях розвитку на період 2025–2028 років, виконавчій раді Всесвітньої продовольчої програми на 2025-2027 роки.
Водночас, наголосив Кислиця, Україна за цей час увійшла до керівного складу багатьох структур ООН. Зокрема, до Комісії ООН з соціального розвитку, яка є органом ЕКОСОР (2023–2027 рр.), виконавчої ради структури «ООН-Жінки» (2022-2024 рр.), виконавчої ради ПРООН / ЮНФПА / ЮНОПС (Програми розвитку, Фонду народонаселення, Управління з обслуговування проєктів) на період 2022-2024 років.
Читайте також: Росія в Радбезі ООН не змогла відповісти на запитання про присутність північнокорейських військ у РФКрім того, Україна представлена в Комітеті ООН із внесків, Комісії ООН зі статусу жінок, Постійному форумі ООН з питань корінних народів, Статистичній комісії ООН та інших органах.
У коментарі Укрінформу Кислиця також розповів, як протягом 1000 днів повномасштабної війни Україна використовувала політико-дипломатичні важелі в рамках ООН для протистояння російському вторгненню, і про роль співпраці України з ООН у різних сферах.
Інформує www.ukrinform.ua