Який протеїн підходить для веганів і вегетаріанців
Білок є важливим макронутрієнтом, який бере участь у багатьох процесах організму. Вегани, які не вживають тваринні продукти, можуть зіткнутися з проблемою недостатнього споживання білка. Рослинний протеїн допомагає задовольнити цю потребу, забезпечуючи організм необхідними амінокислотами для нормального функціонування. Це і підтримання здоров'я шкіри, волосся, нігтів, імунної системи, і виробництво ферментів та гормонів. Веган протеїн є зручним способом отримати білок швидко і легко, особливо для тих, хто веде активний спосіб життя і не завжди має можливість забезпечити повноцінний білковий прийом їжі.
Чим відрізняється веганський протеїн від звичайного
Головна відмінність веган протеїну від звичайного полягає у тому, що його виготовляють із рослинних джерел білка, а не з тваринних продуктів, як-от сироватковий або казеїновий протеїн. Але, крім цього, існує ще низка суттєвих відмінностей. Так, білок для веганів і вегетаріанців:
- Виготовляється з рослин, як-от горох, рис, конопля, соя, кіноа, насіння гарбуза та інші. Це забезпечує відсутність компонентів тваринного походження.
- Не містить лактозу, що робить його підхожим для людей із непереносимістю лактози або тих, хто дотримується веганської дієти.
- Завдяки сучасним технологіям виробництва багато видів такого протеїну мають високу біодоступність.
- Найчастіше виготовляється без додавання глютену, молочних продуктів, сої й інших алергенів, що робить його підхожим для людей із різними харчовими обмеженнями.
Які види протеїну підходять веганам і вегетаріанцям
Існує кілька видів протеїну, які отримують із різних рослинних джерел:
- Рисовий протеїн отримують із коричневого рису. Він легко засвоюється й не викликає алергії, що робить його популярним вибором. Рисовий білок має високий вміст амінокислот, але водночас низький рівень лейцину. Часто змішується з іншими видами протеїнів для забезпечення повноцінного амінокислотного профілю.
- Гороховий протеїн виготовляється з жовтого гороху. Він багатий на амінокислоти, особливо BCAA (лейцин, ізолейцин і валін).
- Конопляний протеїн виготовляється з насіння конопель. Такий білок багатий на омега-3 й омега-6 жирні кислоти, містить клітковину, має злегка горіховий смак і легко засвоюється.
- Соєвий протеїн – один із найпоширеніших рослинних протеїнів. Він має повний амінокислотний профіль, який аналогічний тваринним білкам. Ізолят соєвого білка підходить для веганів і вегетаріанців.
- Суміші рослинних протеїнів включають комбінації різних видів протеїнів (наприклад, горохового, рисового і соєвого білка) для створення збалансованого амінокислотного профілю. Такий варіант підходить для тих, хто шукає найбільш багате джерело білка з рослинних інгредієнтів.
Кожен із цих видів протеїну має свою користь і переваги для раціону. Отримати детальну інформацію про кожен із них, а також замовити необхідний сухий порошок білка високої якості за доступною ціною можна в інтернет-магазині Feel Power.