З якого віку можна отримати права в Києві та які є взагалі категорії прав в Україні?
Дехто мріє стати водієм потужної вантажної фури і їздити дорогами Європи, інші хочуть стати володарями модної марки авто. А треті бажають знайти двоколісного друга і подорожувати своїм байком, споглядаючи красу рідної країни.
Звичайно, всі ці мрії здійсненні, але є деякі нові умови та обмеження, з якими варто познайомитися перед тим, як шукати відповідні автошколи Київ для проходження навчання. Згідно з законодавчими змінами, розширився список категорій та змінилися вікові обмеження для студентів автошкіл.
Які категорії прав водія існують в Україні?
Щоб отримати законне право керувати машиною, необхідно пройти навчання в автошколі та скласти іспит з теорії та практики водіння. Ознайомтеся з наведеними нижче категоріями, щоб вибрати для себе потрібну, так ви уникнете зайвих витрат і заощадите час на навчанні.
Категорія А
Стосується двоколісних ТЗ, об'єм двигуна яких перевищує 50 куб, сюди входять моделі з електроприводом потужністю понад 4 кВт.
- Міські, спортивні, важкі та інші типи мотоциклів, у тому числі з бічним візком.
Підкатегорія А1 призначена для керування моторолером, мопедом чи скутером. Для таких ТЗ характерний об'єм двигуна менше ніж 50 куб.
Категорія В
Дає право на керування легковим автомобілем з кількістю посадкових місць не більше 8 одиниць. Інша умова – вага машини не повинна перевищувати 3500 кг. Відома в Україні автошкола Київ iDrive запрошує студентів на одну з найпопулярніших категорій, на нових машинах з механікою та автоматикою та гарантією складання іспиту з першого разу.
- Хетчбек, джип, седан, мінівен, малотоннажні вантажні авто.
Підкатегорія В1 – це невеликі ТЗ на основі автоплатформи – трицикли та квадроцикли. Підкатегорія ВЕ призначена для машин з причепом вагою понад 750 кг.
Категорія С
У цю групу входять вантажівки різних типів, вага яких починається від 7500 кг.
- Важкі вантажівки: бортові, автоцистерни, самоскиди, рефрижератори, тентовані тощо.
Підкатегорія С1 має на увазі машини масою від 3500 до 7500 кг, це середньотоннажні ТЗ для у межах міста. Підкатегорія СЕ – це важкі фури далекого прямування з причепом масою від 750 кг та вище. Підкатегорія С1Е для середніх вантажних автомобілів з причепом.
Категорія D
Включає різні види автобусів, де кількість пасажирських місць починається з 16 одиниць і вище.
- Автобуси міжміські, туристичні, міські, маршрутні таксі тощо.
Підкатегорія D1 відповідає малим пасажирським транспортним засобам з кількістю місць від 9 до 16 одиниць. Підкатегорія DE – це автобуси з причепом вагою понад 750 кг або з додатковим пасажирським відсіком. Підкатегорія D1E - це невеликий автобус категорії D1 з причепом менше ніж 750 кг.
Остання 15-та категорія Т належить до електротранспорту – трамваї та тролейбуси.
З якого віку можна отримати права?
Для різних категорій є відмінності між навчанням та отриманням водійських прав. Ви можете пройти навчання в автошколі, починаючи з:
- 14 років – на категорію А, А1, але здобути права можна лише з 16 років за наявності паспорта.
- 18 років – на категорію С, С1(мати права, В1 необов'язково) та В, В1 – вчитися можна з 16 років, але складати іспит на права при досягненні повноліття.
- 19 років – на категорію ВЕ, СЕ та С1Е. Повинні мати категорії В і С, С1 і стаж водіння від 1 року.
- 21 року – на категорію D, D1 та D1E, DE, при цьому мають бути відкриті права нижчих категорій та стаж від 3-х років.
- 21 року – на категорію T.
Автошкола iDrive https://idrive.dn.ua/kiev/ має всі дозвільні документи та професійних викладачів на більшість зазначених категорій прав водія. Ми бажаємо вам успішного навчання та безпечних доріг!