Як та коли Білоцерківці отримували інформацію по розташуванню бомбосховищ?
«Увага повітряна тривога, всі на вулицю» - з такою об'явою в супермаркетах почали стикатись білоцерківці, котрі вирішили зайти за продуктами. Дивно, але це є виконання правил повітряної тривоги, адже в таких великих будівлях немає бомбосховищ, тому всі геть. Ну і міський голова наголошував про необхідність дій з евакуації покупців під час оголошення повітряної тривоги - в минулому матеріалі.Чи доречно так робити, не беремося судити, але з огляду на останні жахливі події, можливо - так.
І у містян знову виникло питання, - де бомбосховища в нашому місті?
Офіційний сайт Білоцерківської міської територіальної громади зараз не працює, але перелік бомбосховищ з адресами, чудово зібрали в статті від 25.02.2022, наші колеги з каналу Крокус. Тут посилання.
Редакція 04563 вирішила зібрати хронологію публікацій від місцевих ЗМІ за запитом - бомбосховища в Білій Церкві. Чому? Це показує коли та наскільки переймались містяни цим питання і в який проміжок часу.
І по якості матеріалу ми виділили статтю від "Майдан-Брок". В ній журналісти зробили офіційний запит про стан бомбосховищ в місті, стаття датується 21 березнем 2014 року. На жаль посилання не залишилось, але скрін ми додамо до документів, що вони отримали по запиту та опублікуємо повністю статтю. Там, до речі, багато цікавої інформації, яка актуальна і через вісім років. Головне, що варто зазначити - з 41 бомбосховища у стані готовності перебувають лише 8. І це 2014 рік.
І, можливо за збігом, на каналі bctv 21 березня 2014 року виходить матеріал по стану бомбосховищ в Білій Церкві з заголовком - «Чи зможуть білоцерківці врятуватись в бомбосховищах у разі війни». За посиланням відеосюжет.
«Увага! Перелік адрес, куди ховатися жителям Білої Церкви в разі обстрілу» - публікація від 26 лютого 2015 рік від БЦ News". Також додаємо посилання.
Білоцерківська райдержадміністрація 01.04.2016 публікує перелік бомбосховищ. Та пише крім адрес сам алгоритм - Організації та власники зазначених споруд, у разі необхідності, забезпечують вільний доступ для укриття.
6 травня 2021 року на каналі Еспресо Біла Церква виходить матеріал з назвою - «ІНСПЕКЦІЯ БОМБОСХОВИЩ МІСТА: ЧИ Є КУДИ СХОВАТИСЬ?»
«Підвалами бомбосховищ та укриттями Білої Церкви» - це вже матеріал від 17 січня 2022 року від крокусТВ.
Повний матеріал від журналістів Майдан-Брок.
З 41 бомбосховища у стані готовності перебувають лише 8.
На запит редакції "Майдан-Брок" управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Білоцерківської міської ради оприлюднило список захисних споруд, розташованих на території Білої Церкви.
З 42 наявних захисних споруд у стані готовності перебувають лише 8. Дві місткістю 1000 осіб на території ВАТ "Росава", одна місткістю 900 осіб на території ПАТ "Трібо". Ще одна місткістю 1500 осіб на території ПП "Будмаркет". Бомбосховище під міською лікарнею №2 вміщує 750 осіб. Решта 3 місткістю по 150 осіб знаходяться на території ТОВ "Білоцерківода" та КП "Білоцерківхлібопродукт".
24 захисні споруди перебувають у стані обмеженої готовності і 9 не готові взагалі. Зокрема, бомбосховище на території ТОВ "Електрокераміка" та ТОВ "УКРЮГ" місткістю відповідно 2000 та 1200 осіб підтоплене ґрунтовими водами. Решта не мають освітлення. На ЗАТ НВФ "Ферокерам", де знаходиться захисна споруда місткістю 2200 осіб, демонтовано обладнання. Також не придатні для використання два бомбосховища місткістю по 1000 та 200 осіб на території виправної колонії, що на Калініна.
Нагадуємо, 18 березня у міськвиконкомі на нараді відповідальних за захисні споруди Білої Церкви начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Юрій Кузнєцов повідомив, що у разі бойових дій в бомбосховищах, які розташовані на території підприємств, будуть укриватись лише працівники, що працюватимуть безпосередньо на зміні. Населенню, що не працює, запропонували ховатися в підвальних приміщеннях своїх багатоповерхівок та приватних будинків.
Натомість ветеран Збройних Сил, полковник Андрій Куліш вважає, що ховатись в ЖЕКівських підвалах категорично заборонено, вони не пристосовані для укриття в часи авіанальотів чи ракетно-артилерійських обстрілів (йдеться про слабке перекриття, відсутність запасних виходів, вентиляції тощо). Є великий ризик опинитися під масивними завалами. Захаращення таких підвалів тягне за собою ризик моментальної пожежі або задимленості.
Від редакції 04563.
Тригиром для нового запиту для білоцерківців стала жахлива подія у Вінниці, коли від ворожого ракетного удару по центру міста, де за даними Департаменту охорони здоров'я ОВА загинули 23 людини з них 3 дитини, звернулися по допомогу 202 людини, з них 68 госпіталізовані, зокрема 4 дитини, 110 надано допомогу амбулаторно. А також пошкоджені й зруйновані 55 багатоквартирних і приватних житлових будинків, 40 автомобілів і 2 трамваї.
Бережіть себе. Все буде Україна.
Додаткові матеріал.