Децентралізація: Біла Церква планує приєднати три сільради
Біла Церква вже давно веде перемовини стосовно створення об’єднаної територіальної громади. Зокрема, місто планує приєднати Піщанську, Пилипчанську та Дроздовську сільради.
Як повідомляє «КиевВласть», відповідні обговорення відбулися 30 травня.
За словами секретаря Білоцерківської міськради Вадима Кошеля, на даному етапі питання об'єдання обговорюється із жителями сіл.
«За новим законом ми будемо йти шляхом приєднання. Разом з сільськими головами ми розробили план дій, за яким будемо працювати. Виборів у нас бути не повинно, сільради ліквідуються, а села переходять у підпорядкування міста. Пізніше, в чергових виборах, будуть брати участь і представники сіл.
У Білій Церкві немає ніяких проблем з інфраструктурою. Зареєстровано у нас близько 210 тис. громадян. Бюджет - понад мільярд гривень. Єдине - нещодавно була затримка з виплатою субвенцій, ми закривали все власними коштами. Щодо медичних послуг - вони у нас платні для жителів інших населених пунктів. Після приєднання села зможуть обслуговуватися у нас безкоштовно. Ми попрацювали в усіх напрямках і очікуємо позитивних результатів. В першу чергу, рішення повинні прийняти сільради», - розповідає Вадим Кошель.
Як пояснив керуючий справами Білоцерківського виконкому Сергій Постівий, між Білою Церквою та сільськими радами планують укласти меморандум.
«Ми провели кілька зустрічей з головами сільрад, 5 червня відбулася зустріч профільних фахівців керівників структурних підрозділів в Піщанській сільраді. Ми також домовилися про проведення зборів з громадськістю та у разі підтримки буде розпочато процес приєднання, який прописаний законом. На даний час ми контактуємо по цьому питанню з трьома сільрадами - Дроздовською, Піщанською та Пилипичаською. Нами був складений попередній текст меморандуму, в якому говориться, що ми зобов'язуємося робити після приєднання, що - вони. Сільради його вивчають, доповнюють. Після цього ми разом зберемося і ще раз його переглянемо», - розповів Сергій Постівий.
Чи готові сільради до об’єднання?
За словами голови Піщанської сільської ради Василя Музики, громадські слухання поки що не проводили.
«Процес приєднання у нас на початковій стадії. Біла Церква виступила з відповідною пропозицією і ми їм відправили у відповідь пропозицію. Поки громадські слухання ми не провели. Вони будуть проведені після того, як апарат сільради разом з депутатами визначиться з датою.
Наш сільрада самодостатня. Проживає 1 100 людей. У нас є підприємства, які платять хороші податки. З інфраструктури у нас є школа І-ІІІ ступенів, дитячий садок. Є також амбулаторія сімейної медицини, фахівців досить.
Вуличне освітлення ми зробили ще в 2011 році. На цей рік розробили проект на будівництво доріг з тротуарами, але не вистачає коштів. Ми подали його на співфінансування в відділ ЖКГ Білоцерківського району, в область не зверталися», - говорить він.
Як відзначає депутат Київської обласної ради Максим Запаскін, під час об’єднання у територіальну громаду, додаткові вибори проводити не потрібно, рада працює до чергових виборів в тому ж складі. Прицьому, бюджети сільрад після приєднання сільрад зберігаються і виконуються згідно з планом до кінця фінансового року, а вже на наступний рік вони стануть об'єднаним бюджетом.
«Звичайно Білій Церкві буде вигідно приєднати суміжні населені пункти: в першу чергу для бізнесу, оскільки буде зменшено податок на землю, а місто має велику кількість населення на відносно невеликій території.
Тому, в першу чергу, все залежить від рішення сільрад. Вони повинні провести громадські слухання, в разі підтримки реформи, прийняти рішення. Після цього прийме рішення і міськрада. Всі документи подаються в обладміністрацію, яка зобов'язана своїм рішенням визнати майбутню ОТО заможної. Потім будуть подані дані в ЦВК. Це комплексна процедура.» - зазначає Максим Запаскін.
Читайте також: Розпочалося будівництво наземного переходу, який поєднає Четвертий мікрорайон та вулицю Павліченко.