• Головна
  • У Білій Церкві обговорили можливість створення центру пробації у місті
15:36, 17 квітня 2018 р.

У Білій Церкві обговорили можливість створення центру пробації у місті

Сьогодні, 17 квітня в Білій Церкві обговорили можливість створення центру пробації у місті за підтримки норвезького Проекту Пробації NOLAU. Що ж таке пробація і, що центр дасть Білій Церкві?

Про це повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради.

Що таке пробація?

Пробація — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

За словами директора Департаменту пробації Міністерства юстиції України Олега Янчука, пробація це не уникнення покарання за скоєння правопорушення, а більш цивілізований підхід, спрямований на виявлення та усунення тієї проблеми, яка призвела до скоєння правопорушення. Основною її метою є забезпечення безпеки суспільства, і цей процес відбувається відкрито, на очах громади.

Закон «Про пробацію» було ухвалено у 2015 році. Він дозволяє вирішувати проблеми із злочинністю законним шляхом, застосовуючи пробацію для осіб, яким надана можливість виправитися без ізоляції від суспільства в самому суспільстві.

Чи потрібен центр пробації Білій Церкви?

За словами міського голови Геннадія Дикого, цей проект є надзвичайно важливим та актуальним для Білої Церкви, адже в Україні тривають військові дії, і багато військовослужбовців нашого міста потребують допомоги правового та соціально-психологічного характеру.

«Система, що передбачає відбування покарання у сімейному колі, без відриву від роботи сприятиме швидшій соціальній адаптації такої людини, потрібна Білій Церкві, адже криміногенна ситуація є дуже важливою складовою у питанні розвитку міста. І з економічної точки зору, вартість утримання такого центру буде набагато меншою, ніж той обсяг моральної шкоди, яку отримає людина від дій злочинця», - відзначив Геннадій Дикий.

Сьогодні в Україні вже працює 600 центрів пробації, в яких близько 3500 працівників. Всі центри відповідають європейським стандартам, що вдасться здійснити за допомогою впровадження пілотних проектів за підтримки норвезького уряду.

Як відзначив керівник NOLAU Проекту Пробації Віллі Гіл, ідея його створення була започаткована ще в 2014 році під час візиту міністра Норвегії до України. У 016 році був підписаний меморандум про співробітництво між Міністерствами юстиції Норвегії та України щодо надання Норвегією підтримки у становленні повноцінної системи пробації в Україні. Таким чином, після обговорення даного питання було прийнято рішення запровадити два пілотних проекти зі створення Центрів пробації – в містах Біла Церква та Харків.

За словами Віллі Гіла в Білій Церкві є всі необхідні умови для створення центру пробації: співпраця з органами місцевого самоврядування, підтримуються громадські ініціативи, працює навчальний центр державної кримінальної виконавчої служби, який готує фахівців у сфері пробації, налагоджена співпраця з судовою системою тощо.

Читайте також: З 1 травня в Білій Церкві розпочинається прийом проектів до Громадського бюджету міста.

Зручно слідкувати за новинами у нашому Telegram каналі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БілаЦерква #пробація #центр #покарання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...