Неплатникам аліментів заборонили виїжджати за кордон і керувати автівкою
Відтепер всіх злісних неплатників аліментів можна буде знайти в інтернеті. Нещодавно розпочав працювати новий публічний реєстр від Мін'юсту - erb.minjust.gov.ua, до якого вже внесли дані 70 тисяч українців, які заборгували виплати по аліментам дітям.
Як повідомляє сайт «Сегодня.ua», у документ занесені імена лише тих, на кого були відкриті виконавчі провадження через заборгованість більше трьох місяців, тому база ще не повна. Зокрема, за даними відомства, в Україні від несплати аліментів страждають близько 600 тисяч дітей.
За словами глави Міністерства юстиції Павла Петренко, у реєстр, крім звичайних українців, вже внесені імена депутатів, колишніх міністрів, представників органів центральної виконавчої влади, чиновників з числа місцевої влади, силовиків та навіть кілька жінок.
Крім цього, з 7 лютого, тобто сьогодні, вступає в силу закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Документ має спростити роботу системи, яка забороняє виїжджати за кордон боржникам аліментів (більше 3-х місяців). Злісних боржників будуть позбавляти права керувати транспортними засобами, використовувати мисливську та пневматичну зброю. Також, їх можуть відправляти на громадські роботи, а дохід від них будуть перераховувати дитині.
Згідно з новими нормами, неплатники аліментів не зможуть давати згоду на тимчасовий виїзд дитини за кордон. Простіше кажучи, згоду іншого з батьків тепер не потрібно буде оформлювати.
«Можу навести приклади кількох областей, де за останній час сплата аліментів збільшилася вдвічі. На Рівненщині провели просту інформаційну кампанію. Розклеїли плакати, де було анонсовано, що якщо не платиш аліментів, то не маєш і безвіза, що не платиш аліментів - не маєш і автомобіля, не платиш аліменти - метеш вулиці. Цей креативний підхід спрацював. У середньому в Рівненській області в місяць стягувалося аліментів 3,6 млн грн, а після кампанії оплата зросла до 11 млн грн» – розповів Петренко.
Наразі такі компанії проходять і в інших областях України. Однак, на думку юристів робота публічного реєстру є сумнівною.
«Такий реєстр незаконний - він суперечить Закону України «Про персональні дані». Я навіть звертався до Мін'юсту з пропозицією прив'язати реєстр не до ПІБ, а до ідентифікаційного коду боржника, але цього не сталося», - розповів відомий адвокат Іван Ліберман.
Як відзначають юристи, відкриті дані реєстру можуть бути використані будь-ким.
Читайте також: Коли, як і для чого потрібно укласти угоду із сімейним лікарем.