• Головна
  • Розповідаємо про те, коли, як і для чого потрібно укласти угоду із сімейним лікарем
15:17, 2 лютого 2018 р.

Розповідаємо про те, коли, як і для чого потрібно укласти угоду із сімейним лікарем

Розповідаємо про те, коли, як і для чого потрібно укласти угоду із сімейним лікарем

У жовтні 2017 року Верховна Рада України прийняла медичну реформу. Тепер медична допомога не буде прив’язана до місця прописки або проживання. Кожен білоцерківець зможе вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря в будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава.

Про це повідомляє прес-служба Білоцерківської міської ради.

Як обрати сімейного лікаря та за що повинен буде платити пацієнт читайте далі у статті.

Спершу необхідно визначиться з лікарем

Якщо ви ще не знайшли хорошого лікаря рекомендуємо поцікавитися у родичів, друзів, колег – можливо вони мають позитивний досвід лікування в амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.

Також можна звернутися у відділ охорони здоров’я Білоцерківської міської ради. Там, вас проінформують, які лікарі працюють у вашому районі. У іншому випадку, можна звернутися у будь-який медичний заклад і познайомитися з лікарями.

З переліком лікарів Центрів медико-санітарної допомоги в Білій Церкві можна ознайомитись - тут.

Крок другий – підпишіть декларацію

Повноцінна кампанія з вибору лікаря первинної допомоги стартує з квітня 2018 року.

У цей час сімейні лікарі будуть підписувати контракт із Національною службою здоров’я, а пацієнти - декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.

Як повідомляють у МОЗ, декларації будуть підписуватися безстроково. Лише у випадку, якщо ви вирішите змінити лікаря, угоду необхідно буде підписати вдруге.

Для підписання угоди з лікарем необхідно буде взяти із собою паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Лікар внесе ваші дані у електронну систему. Після цього ви отримаєте смс-повідомлення з кодом, який лікар повинен буде внести у декларацію. Після цього, ви підпишете, роздруковану у двох примірниках, декларацію (одна залишається у вас).

Один лікар зможе обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів.

Крок третій – не давайте хабарів

У 2018 році заклад, у якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір.

Так, за одного пацієнта лікар буде отримувати 370 грн. за одного пацієнта, , у 2019 – 450 грн.

За цими тарифами закладам первинної медичної допомоги буде платити ДЕРЖАВА – саме для того, щоб у медичних працівників були гідні зарплати і щоб ці гроші НЕ платили пацієнти, як це відбувається зараз. Тому, під час візиту до лікаря, пам’ятайте, що це не безкоштовна послуга, за яку ви маєте покласти «подяку» в кишеню лікарю. Це медична послуга, за яку заплачено з ваших податків.

Раніше повідомлялося, що в Білій Церкві для станції екстреної медичної допомоги закупили нові автомобілі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медичнареформа #новини #БілаЦерква
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...