За місяць у Білій Церкві зареєстрували 70 випадків укусів тваринами
У минулому місяці працівники санітарно-епідеміологічної служби зареєстрували 84 випадка захворювання на гастроентероколіти, з низ 50 дітей. Основними причинами захворювання стали овочі, фрукти, молоко та молокопродукти. Серед захворілих були два сімейні випадки, коли в одному причиною став кавун, а в іншому – кисломолочний сир, куплені на стихійних ринках. При цьому, випадків дизентерії, сальмонельозу зареєстровано не було.
Про це повідомляється на сайті Білоцерківського міського відділу лабораторних досліджень.
За серпень в Білій Церкві було зареєстровано 13 випадків бореліозу (хвороба Лайма), в двох випадках хворіли діти. Причиною зараження стали укуси кліщів в дендропарку «Олександрія» та в Томилівському лісі. Також було зареєстровано 8 випадків захворювання на туберкульоз органів дихання.
У серпні 70 білоцерківців звернулися з приводу укусів тваринами, з них 18 дітей. Щеплення було призначено 18-ти особам, серед низ – 7 дітей, яких покусали невідомі тварини, серед яких був кіт, хворий на сказ.
Білоцерківський міський відділ лабораторних досліджень провів моніторингові дослідження якості питної води з комунального водопроводу та децентралізованих джерел водопостачання (колодязів). За результатами досліджень вода комунального водопроводу відповідає вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Вода з колодязів, взята за по вул. вул. Ставищанська, вул. Шевченка 97, вул. Гризодубової 67/1, вул. Павліченко 38, вул. Приміська 4 кв.2, вул. Прорізна 11кв.2, вул. Гризодубової 30 - не відповідала нормам по вмісту нітратів та загальній жорсткості.
Білоцерківським міським відділом лабораторних досліджень проводились моніторингові дослідження якості питної води з комунального водопроводу та децентралізованих джерел водопостачання (колодязів), води р. Рось в місцях відпочинку населення на санітарно-хімічні, мікробіологічні показники, атмосферного повітря на забрудненість оксидом вуглецю, діоксидом азоту, завислими речовинами (пилом), дослідження грунту (піску) з дитячих майданчиків житлових будинків , центрального міського пляжу на санітарно-хімічні, радіологічні, мікробіологічні та паразитологічні показники.
Як відзначили Білоцерківському міському відділу лабораторних досліджень, вживати воду з цих колодязів для пиття та приготування їжі дітям віком до 3-х небезпечно через можливість розвитку у них водно-нітратної метгемоглобінемії.