Пити можна? Чому вода з під крану у Білій Церкві має «річковий» запах
Як повідомляють у ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» кожного року у літній період якість води в Білоцерківському верхньому водосховищі (річка Рось) значно погіршується. Основною причиною такої ситуації є спека, яка призводить до маловодності та цвітіння водоростей у водосховищі.
Чим небезпечні синьо-зелені водорості? Даний вид водорості є одним з найдавніших на планеті, вони можуть жити не тільки у прісній та солоній воді, а й навіть у снігу та ґрунті. Досить часто синьо-зелені водорості можуть виробляти токсичні речовини, які доволі шкідливі. У літню спеку вони найбільше розмножуються.
Ще одним чинником погіршення води є стояча вода. Під час зменшення або часткового припинення скиду води з Щербаківського, Володарського, Тетіївського та Шамраївського водосховищ, відбувається зниження рівня води у верхньому водосховищі Білої Церкви. Внаслідок цього відбувається погіршення якості води в районі водозабору НС-І-го підйому за показниками «каламутність», «кольоровість», «аміак», рН та мікробіологічними показниками. Такі чинники значно ускладнюють роботу водоочисних споруд Білої Церкви.
Наявність поживних речовин для бактерій також є фактором погіршення стану води. Синьо-зелені водорості живляться фосфором та фосфорними сполуками, які містяться у пральних порошках та миючих засобах, які ми використовуємо.
Незважаючи на всі вище зазначені фактори, фахівці підприємства ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» заявляють, що якість води перед подачею у міський водогін контролюється. Однак, неприємний річковий запах (характерний для літнього періоду) може бути відчутний та не становить загрози для здоров’я білоцерківців.
Читайте також:Сальмонельоз, дизентерія, діарея: де у Київській області купатися не можна