Податок на «зайві метри»: скільки українцям доведеться заплатити за нерухомість у 2017 році
До липня всі українці отримають платіжки за «зайві» квадратні метри нерухомості. Уже кілька років в Україні оплачується податок на нерухомість - за кожен квадратний метр понад норму необхідно заплатити від 0 до 1,5% від мінімальної заробітної плати. Органи місцевої влади встановлюють податкову ставку і норму нерухомості, а сам податок поповнює місцеві бюджети.
Як розраховують податок
Нагадаємо, що з 2015 року податки стягуються не тільки за будинки, квартири, гаражі та літні кухні, але і за сараї і льохи. Однак більша частина міських та сільських рад встановили для цього виду будівель нульову податкову ставку.
Відповідно до Податкового кодексу, майно сиріт та одиноких матерів, які виховують дитину-інваліда, податком не обкладається. Також не оплачується податок з храмів, дитячих садків і комунальних закладів.
Гроші не стягуються з квартир площею менше 60 квадратів і будинків від 120 квадратних метрів.
У разі коли сім'я володіє і квартирою і будинком, норма сукупної площі починається від 180 квадратів. Податкова ставка може коливатися від 0 до 1,5% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр понад вказану норму.
До 1 липня всі українці отримають від податкової служби рішення-повідомлення та квитанції із сумами податку. Оплатити їх необхідно не пізніше 28 серпня.
Що загрожує боржникам
Якщо податок не буде сплачений до кінця серпня і ви прострочити платіж на один місяць, доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від податку, якщо ж заплатити за нерухомість в жовтні, сума штрафу досягне 20% від нарахованого податку.
Також, податкові інспектори, відповідно до закону, мають право накласти на частину майна податкову заставу. За несплату податків передбачена також й кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ).
У 2018 році суми в платіжках збільшаться в два рази
Ставка податку прив'язується до мінімальної зарплати. З огляду на те, що в 2017 році мінімальну заробтіну плату в Україні підвищили в 2 рази - з 1600 до 3200 гривень, пропорційно збільшитися і податок на нерухомість.
Різке підвищення всі українці відчують вже у 2018 році, коли прийде час сплачувати податок за 2017 рік.
Українцям приходять платіжки за нерухомість
Наприклад, в цьому році при ставці податку в 1% за "зайві" 60 квадратів необхідно заплатити 826,8 грн., вже в наступному році за цю ж площу доведеться заплатити вже 1920 грн. Згідно бюджетної резолюції, в 2018-му році мінімальна заробітна плата може піднятися до 3723 грн., з 2019 року - 4173 грн,, з 2020 року - 4425 грн. Це означає, що за 2018 й рік податок на нерухомість для такої квартири може скласти 2233 гривні.
Читайте також:Українці з червня будуть погашати кредити по-новому: всі нововведення в законі