• Головна
  • Україні загрожує епідемія кору: захворювання зафіксували у 15 областях
16:30, 18 червня 2017 р.

Україні загрожує епідемія кору: захворювання зафіксували у 15 областях

Тільки з початку року в Україні захворіло на кір 735 людей. У 15 областях країни було виявлене це небезпечне інфекційне захворювання.

За даними Мінохорони здоров’я в минулому році лише 45% дітей в Україні було зроблено щеплення від кору, тому очевидно, що кількість хворих тільки зростатиме.

Кір – дуже небезпечне вірусне захворювання. Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

Як можна заразитись кором

Вірус може дуже швидко поширюватися, він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Людина починає поширювати інфекцію вже при перших ознаках вірусу. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.

Також, вірус може поширитись у сусіднє приміщення через відкриті вікна, або через вентиляцію.

Симптоми у дітей і дорослих

Діти та підлітки найчастіше хворіють на кір, однак, якщо щеплення не робилось, то захворіти може й доросла людина.

При перших ознаках вірусу людина стає млявою, порушується сон та знижується апетит. Трохи пізніше з'являється нежить та кашель, а також підвищується температура.

На 5-6 день хвороби температура починає знижуватись, але кашель та нежить не проходять, а тільки посилюються. У людини стають чутливими очі. Часто перші симптоми плутають з грипом чи застудою. Після цього виникає висип - рожеві цятки, які, зливаючись один з одним, перетворюються в плями і, з'явившись спочатку на голові, опускаються вниз і протягом 2-3 днів добираються до ніг.

Також може посилюватись головний біль та може додатись пронос.

Кір

Кір

Небезпечність вірусу в тому, що ускладнення після хвороби є небезпечнішими за саму недугу. Організм стає чутливим до бактеріальних інфекцій, сильно знижується імунітет.

Профілактика

Медики наголошують, що найбільш дієвим захистом від вірусу є вакцинація. Дитину прищеплюють від кору у віці 12 місяців та 6 років.

"У країнах, де вакцинація від кору охоплює більшість населення, люди перестають хворіти на кір. І неприйнятною є ситуація, коли в час доказової медицини, лікарі чи інший медичний персонал відмовляє молодих батьків від щеплення дітей. Вважаю, що це своєрідний медичний злочин", – заявила заступник Міністра охорони здоров’я Оксана Сивак.

Вакциною проти кору, яку використовують в Україні, прищеплюють дітей у багатьох інших європейських країнах. Шанс захворіти повторно не перевищує 0.5-1%.

Висновок очевидний: щеплення робити треба - своєчасно і в обов'язковому порядку!

Читайте інші новини на нашому сайті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#епідеміякору #захворювання #вірус #новиниБілоїЦеркви #кір #щеплення #вакцина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...