Багато реактивів надходять в лабораторію у великій тарі. Відбір дрібних порцій речовин безпосередньо з барабанів, великих бутлів і т. д. заборонений. З цієї причини розфасовка реактивів, таких як глюкозамін купити—досить часта операція в лабораторній практиці. Ця операція пов'язана з низкою небезпек, тому довіряти її можна тільки досвідченим особам, які добре знають властивості цих речовин.

Розфасовку твердих реактивів, здатних подразнювати шкіру, або слизові оболонки, слід проводити в рукавичках, захисних окулярах та масці та спеціальні прилади лабораторні купити. Волосся треба прибирати під берет або косинку, манжети та воріт халата повинні щільно прилягати до тіла.

Після роботи з речовинами корисно прийняти душ, а спецодяг віддати в прання. Для захисту органів дихання від пилу та їдких парів користуються респіраторами чи протигазами. Не можна замінювати респіратори марлевими пов'язками, вони недостатньо ефективні.

Рідини рекомендується розливати за допомогою сифонів, або перетискати їх невеликим напором повітря. Для переливання рідин з великих бутлів використовувати лабораторне обладнання та зручні дерев'яні, або металеві стояки; закріплюється бутель при цьому в гнізді, завдяки чому його можна плавно нахиляти під будь-яким кутом. Особливо обережно слід переливати концентровані кислоти та інші їдкі рідини. Для роботи з ними обов'язково надягають гумові чоботи та рукавички, захисну маску, довгий прогумований фартух. Щоб не утворювалося бризок, рідина повинна текти тонким рівномірним струменем.

Розфасовку агресивних реактивів повинні проводити не менше ніж два працівники. Напоготові повинні знаходитися засоби дезактивації - вода, розчин соди і т. д. Димлячі та леткі рідини, а також тверді речовини розфасовують на відкритому повітрі, або в спеціальних вентильованих приміщеннях.

При розфасовці багатьох органічних розчинників необхідно приймати спеціальні заходи обережності.