Як підібрати зволожувач повітря для дітей, який краще, ефективніше, практичніше і безпечніше – саме про це піде мова нижче. Адже правильний фізіологічний клімат в будинку – це не тільки підтримання комфортної температури, але і значення відносної вологості. Проблема надмірно сухого повітря особливо загострюється в квартирах з настанням опалювального сезону, коли значення вологості може опуститися до 15-25%. Обрати зволожувач радимо на http://euro-technika.com.ua/shop/category/klimaticheskaia-tehnika/uvlazhniteli, де представлено величезний вибір цих пристроїв.
В сухому повітрі діти частіше «підхоплюють» інфекції, і кілька важче їх переносять — слизові оболонки в носі найбільше дратуються від пересушування саме під час перебігу простудного захворювання. Вдихаючи сухе повітря, організму, для його кращого засвоєння в легенях, доводиться самостійно зволожувати його, витрачаючи на це вологу тіла. Але якщо дорослий організм з цим справляється досить успішно, відчуваючи певний дискомфорт, то для організму дитини, особливо немовляти, це дуже важке випробування. Через пересихання слизової оболонки порушується сон, вона пропускає хвороботворні віруси і бактерії, як результат – погіршення самопочуття, дратівливість. Навіть у абсолютно здорових дітей з-за зниження вологості може розвинутися дисбактеріоз і змінитися добовий режим нирок. У дітей із проблемним здоров'ям сухе повітря може викликати рецидив хвороби, ефективність методів лікування істотно знижується. Мікрочастки пилу, які не затримуються пересохлої слизової, потрапляючи в легені, можуть запустити механізм розвитку алергії. Крім того, сухе повітря – чудове середовище для розвитку пилових кліщів, бактерій і вірусів, у ньому легко переміщуються різні алергени Низька вологість шкідлива не тільки для людей і домашніх вихованців. Також від неї страждають меблі, натуральний дерев'яний підлогу і паркет, дерев'яні музичні інструменти і т. д.
Зволожувач повітря особливо показаний для установки в кімнатах, які мають гіпсокартонні конструкції (штукатурки на гіпсовій основі) – вони виступають додатковим фактором «сухого повітря, гіпс «витягує» вологу з повітря. Саме тому дуже важливо, особливо в дитячій кімнаті, підтримувати оптимальну для людського організму вологість – 50-60%. Зволожувачі повітря бувають індивідуального користування та призначені для зволоження повітря у приміщенні заданого обсягу, будь це офіс або будинок. Ультразвуковий кімнатний зволожувач, наприклад — правильний вибір для ігрової кімнати дітей.