2016 рік в освітніх навчальних закладах України визнано роком англійської мови. І не випадково, адже 1,5 млрд. чоловік у світі говорять саме англійською, а 1 млрд. – її вивчає. Мета цієї програми: охопити все більше українців вивченням загальновизнаної світової мови задля інтеграції їх у міжнародну спільноту і усунення бар’єрів у спілкуванні. Саме тому особлива увага має приділятись якісній літературі з вивчення іноземної мови, наприклад, такій як macmillan book, навчальна література видатного Британського видавництва, маючого світове визнання.
Знання англійської відкриває широкі можливості для кожного:
- просування кар’єрними сходинками;
- спілкування з цікавими людьми;
- навчання за кордоном;
- легкість у спілкуванні під час подорожей в інші країни світу;
- розуміння рядків відомих пісень, книг, віршів, викладених в оригіналі;
- пріоритет при влаштуванні на роботу (знання мови зазначається в резюме).
На сьогоднішній день розпочинати вивчення англійської мови краще всього в дошкільному віці (можливо, з 3-х років). Саме тому майже у кожному дитячому садку на вибір батьків запропоновані уроки англійської мови для малюків, які дають можливість учням ознайомитись із базовими словами, поліпшити словарний запас, уміти будувати речення і оволодіти найпоширенішими фразами англійської. Як правило, заняття будуються у вигляді гри, діти переглядають мультфільми, спілкуються один з одним та з викладачем.
В початкових класах, особливо поглибленого вивчення англійської, діти вчаться читати, вести діалог, підбирають рими і завчають цікаві віршики.
Коли дитина отримує базові знання, їй потрібна досконала наукова база для поглиблення набутого і вивчення нового матеріалу. Яскравими прикладами в навчальній літературі є підручники oxford book, які дають можливість учням суттєво розширити знання і з легкістю сприймати викладений матеріал.
Як краще досконально оволодіти англійською?
Попри базової програми, яку вивчають в дитячих садках і школах, для кращого вивчення англійської рекомендують:
- відвідувати двічі на тиждень курси або займатися індивідуально з репетитором;
- читати літературу в оригіналі, слухати музику, переглядати фільми;
- спілкуватися з носієм мови (особисті контакти чи через соціальні мережі в Інтернеті);
- використовувати спеціальні настільні ігри;
- приймати участь у вебінарах і конференціях, які проводяться в Інтернеті;
- користуватись спеціальними мовними додатками, які існують для ваших смартфонів.
Для кожного педагога в процесі викладання важливо поєднувати 4-ри основні складові успішного вивчення іноземної мови:
1. Читання.
2. Говоріння.
3. Слухання.
4. Письмо.
Якщо хоча б одним із цих компонентів буде знехтуваний, про ефективність вивчення не може бути і мови. Пам’ятайте, краще за все, коли діти сприймають новий матеріал з цікавістю, ніби граючись. Урізноманітнюйте методику подання нової інформації і не забувайте про закріплення вже пройденої.