Український ринок для закордонних інвесторів завжди був привабливим через різні причини, але через війну мало хто ризикує вкладати у місцеві підприємства навіть невеликі кошти. Попри зниження присутності іноземного бізнесу, компанія з Австрії Pulp Mill Holding GmbH підтримує економіку України. Як власник великого комбінату з виробництва картонно-паперової продукції, холдинг активно інвестує в обладнання та інноваційні технології, щоб забезпечити розвиток та масштабування діяльності.

Як Київському КПК вдається працювати під час війни?

Нова реальність змусила ККПК, який стабільно працює в Україні понад 40 років, швидко адаптуватися. Завдяки досвіду австрійської компанії, яка у 2022 році стала власником Київського картонно-паперового комбінату, вжиті антикризові заходи виправдали себе. Підприємству при новому керівництві вдалося в умовах війни знайти нові логістичні шляхи, оптимізувати бізнес-процеси, налагодити широкі економічні зв’язки.

Жодна фабрика або завод із виготовлення картонно-паперових товарів в Україні за обсягами виробництва продукції не зрівняється з ККПК. У 2023 році комбінату вдалося збільшити випуск продукції на 1,8% порівняно з 2022 роком. За 7 місяців 2024 року він виготовив понад 152 млн кв. м гофротари, а виробництво картону та паперу-основи перевищило 90 тисяч тонн і 27 тисяч тонн відповідно. Це результат інвестицій у створення нових виробничих ліній, оновлення обладнання та застосування передових технологій.

Вкладення коштів в оновлення виробничих ліній в поєднанні з жорстким контролем за виробництвом дозволяє комбінату виготовляти картонно-паперову продукцію відповідно до європейських стандартів. Київський КПК, яким володіє Heinz Zinner, має багато сертифікатів підтвердження якості товарів та їх належності до категорії екологічно безпечних, адже екологічність та ресурсоефективність – важливі складові діяльності підприємства.

Картонно-паперова продукція підприємства

Попри всі виклики та труднощі, виробник пропонує ринку привабливий асортимент товарів за вигідними цінами. Він включає:

  • стандартні гофроящики;
  • різні типи картону;
  • SRP-пакування та e-commerce box з відривною стрічкою;
  • вироби з паперу;
  • литу тару для яєць.

У лікарнях, госпіталях, пунктах незламності використовують також гофромеблі, виготовлені на комбінаті.

Захист довкілля – важлива частина діяльності комбінату

Турбота про навколишнє середовище простежується ще на етапі вибору сировини. Підприємство, яким володіє Хайнц Ціннер (Dr. Heinz Zinner), отримало сертифікат FSC-STD-40 – він підтверджує легальність походження целюлози для виготовлення продукції з паперу. Перероблена макулатура, яку також використовують у виробництві, дозволяє розвивати бізнес з високими показниками енергоефективності та зберегти зелені ресурси України.

В умовах, які потребують пошуку рішення щодо забезпечення раціонального використання енергоресурсів у виробничих процесах, на комбінаті впроваджуються заходи щодо зниження шкідливості технологічних процесів для довкілля. Для оптимізації роботи модернізують обладнання, шукають способи використання твердих відходів, впроваджують сучасні технології для зменшення викидів. Завдяки оновленню обладнання на очисних спорудах підприємству з австрійським власником вдалося знизити на 95–99% концентрацію шкідливих речовин у відпрацьованому повітрі.

Чому продукція з маркуванням ККПК постійно у тренді

Попри високу конкуренцію в целюлозно-паперовій галузі у світі, продукція комбінату має стабільний попит. І приваблива ціна – не єдина перевага у цьому. Адже багато варіантів пакування часто не лише якісніші за ті, що виготовлені за кордоном, а й більш функціональні. Екологічні easy box розкладаються, а book mailer box адаптуються під товщину товару. Це допомагає замовникам продукції ККПК зручно розсилати свою продукцію та краще запам’ятовуватися клієнтам завдяки покращеному сервісу.