Світлодіодні освітлювальні прилади сьогодні можна побачити в приватних будинках, офісах, складських та інших приміщеннях. Щоб їх підключити, достатньо закріпити пристрої у визначному місці, з’єднавши два дроти з дотриманням полярності.

Діодні світильники мають безліч переваг, за що їх полюбили споживачі. Сюди можна віднести безпечність, екологічність та економічність. Освітлювальні прилади довго служать та мало споживають енергії, не бояться різких перепадів температури, нечутливі до вібрацій та прості в обслуговуванні.

Незважаючи на те, що освітлювальні прилади представлені різними варіантами, в основному вони мають просту конструкцію:

  • Світлодіоди. У пристрої їх може бути різна кількість. Їх сума визначає потужність лампи.
  • Корпус. Він може виготовлятися з металу, поліпропілену, дерева, сталі та інших матеріалів. Задача цього елементу — захист світлодіодів від перегріву.
  • Провідна плата. Вона транспортує теплову енергію від світлодіодного кристала на теплопровід світильника. Складається з кількох алюмінієвих шарів (рідше використовуються інші) та не містить шкідливих речовин.
  • Блок живлення. Задача елемента — стабілізація напруги.
  • Ізоляційна система. Вона захищає освітлювальні прибори від зовнішнього впливу та збільшує термін їх служби.
  • Плафони. Сприяють рівномірному розсіюванню світла та виконують декоративну функцію.

В комплекті також є дроти, резистори, кріплення, регулятори яскравості, додаткові захисні системи та блок дистанційного керування.

На замітку! Якщо цікавить світлодіодна філаментна лампа, в неї трішки інша конструкція, адже виготовляється вона по іншій технології. Її використовують не для звичайного освітлення, а як декоративний елемент. Нею, наприклад, в кафе чи ресторанах підсвічують барні стійки.

Якими бувають діодні освітлювальні пристрої

По своєму виду світлодіодні світильники діляться на точкові та лінійні. Перші монтують в туалетах, ванних кімнатах, шоу-румах, вітринах магазинів. Другі використовують, щоб освітити торгові центри, складські приміщення чи офіси.

Залежно від місця монтажу, вироби бувають стельовими та настінними. Виробники також пропонують світильники, які встановлюють у підлогу чи сходи.

Що стосується способу установки, освітлювальні прилади бувають вбудованими, накладними та підвісними.

Перш ніж вибрати світильник, потрібно зважати на призначення приміщення: для житлових — м’яке та тепле освітлення, для офісів — яскраве, біле світло. Також варто врахувати й розміри кімнати. Якщо приміщення велике з високою стелею, краще купувати потужні моделі, вони повинні давати достатньо світла. Що стосується стилю та дизайну, світильник повинен гарно поєднуватися з інтер’єром, а не виділятися на його фоні.

Сучасні світлодіодні світильники — прилади, які забезпечать якісне освітлення вашого будинку чи офісу.