Холодильник – річ сьогодні абсолютно незамінна, і при цьому він – серйозна покупка, прилад, який має прослужити всій родині довгі роки. Отже, вибір відповідної моделі — відповідальна справа. Розповідаємо, як вибрати найкращий.

Критерії вибору хорошого холодильника

Якщо не можете визначитися, який холодильник купити для дому, звертайте увагу на такі нюанси:

- Кількість камер. У компактних моделей з одними дверцятами морозильна камера невелика - це варіант для 1-2 користувачів або модель для установки на дачі або в офісі. Найпопулярніший варіант від https://allo.ua/ru/holodilniki/ – двокамерні моделі з двома дверцятами, де за однією холодильна камера, а за іншою – морозильник. У першому відсіку знаходяться полиці зі скла або металу, а також місткі ящики, в яких зручно зберігати овочі та фрукти. Якщо сім'я велика і у квартирі багато місця, краще вибирати багатодверні моделі (Side-by-Side), які відкриваються у дві сторони. Вони великі, відрізняються гарною місткістю та відкривають повний огляд вмісту полиць.

- Габарити. Перед тим, як іти в магазин, важливо визначитися з місцем, де буде стояти новий прилад. Не полінуйтеся зробити точні розрахунки, щоб, коли приїде новий холодильник, він точно помістився у відведений простір, до нього залишався вільний доступ, а дверцята легко відчинялися та зачинялися. До того ж визначення габаритів звузить пошуки та зменшить кількість моделей, які підходять для вашої квартири.

- Корисний об'єм – ще один важливий критерій при виборі моделі. Важливо пам'ятати, що продукти повинні зберігатись на невеликій відстані для циркуляції повітря. Для сім'ї із трьох осіб оптимальний обсяг – 250-300 л, із трьох-п'яти – від 350 л та більше.

- Система розморожування - краплинна або No Frost. Перша зустрічається у бюджетних моделей та передбачає періодичне відключення приладу для розморожування та очищення внутрішнього простору. Система No Frost простіше доглядає, але помітно збільшує вартість агрегату. Зате не доведеться розморожувати холодильник – досить просто періодично протирати полиці.

- Рівень шуму. Найкомфортніший варіант – менше 40 дБ. Вибирайте такі холодильники, якщо у вас квартира-студія або вітальня поєднана із кухнею. Чим гучніше працює холодильник, тим далі він має знаходитися від житлових кімнат.

- Клас енергоспоживання. Найбільш економічними є агрегати класу А: що більше плюсів поруч із буквою, то менше електрики споживає прилад. Далі по енергоефективності йдуть класи В і С. Все, що нижче, краще не купувати, якщо не хочете отримувати кілометрові рахунки за електрику з урахуванням того, що холодильник працює цілодобово.

Додаткові функції

Кожна нова опція збільшує вартість холодильника, тому вибирайте тільки ті, якими дійсно користуватиметеся. Наприклад, не варто переплачувати за антибактеріальне покриття, якщо регулярно чиститимете полиці. А ось індикатор відчинених дверей, швидше за все, стане в нагоді, якщо є діти або літні родичі, які часто недбало зачиняють дверцята.