Можна з упевненістю сказати, що більшість людей живуть частину свого життя в Інтернеті. Наше цифрове життя робить наші повсякденні справи зручнішими та допомагає нам відчувати зв’язок у швидкоплинному сучасному світі.
Але що відбувається з нашим цифровим життям після нашої смерті? Недавнє дослідження Оксфордського університету стверджує, що кількість мертвих користувачів Facebook може перевищити загальну кількість живих людей на планеті вже через 50 років. Це враховує лише одну платформу соціальних мереж. А як щодо інших наших цифрових активів? Як і все інше у смерті, важливо знати факти та заздалегідь планувати нашу цифрову спадщину. Якщо у вас померла близька людина, то можете скористатись послугами ритуального агнета в Києві.
Що таке цифрова спадщина?
Цифрова спадщина — це ваша цифрова інформація, доступна після вашої смерті. Це може включати веб-сайти, блоги, профілі в соціальних мережах, відео, фотографії, а також будь-які інші онлайн-профілі чи облікові записи, які ви створили. Він також може включати все, що ви, можливо, спільно створили, як-от взаємодія через Instagram або інші соціальні медіа-платформи.
Цифрові активи схожі, але дещо відрізняються. Це цифрові елементи, які ви придбали або створили та зберігали в Інтернеті чи на будь-якому зі своїх пристроїв. Це може включати веб-сайти, які ви створили (доменні імена), онлайн-бізнес, а також аудіокниги та електронні книги, які ви придбали. Everplans створив список, який розбиває це більш детально.
Отже, хто володіє вашою цифровою спадщиною та активами? На це трохи складніше відповісти. Це може бути поєднання вас, ваших бенефіціарів, а також онлайн-платформ і послуг, які ви використовували. Як і будь-яка інша частина підготовки до кінця життя, вам потрібно ретельно продумати свою цифрову спадщину та мати дієвий план, який буде задокументовано та поширено. Ця стаття допоможе вам почати.
Чому варто готуватися до цифрової смерті?
Приділіть хвилинку та подумайте, скільки всього, що ви робите, знаходиться в Інтернеті. Скільки у вас облікових записів електронної пошти? Скільки онлайн-профілів ви створили? Ви купуєте цифрову музику чи фільми? Ви фанат аудіокниг чи електронних книг?
Згідно з The Globe and Mail, «технічний аналітик Дункан Стюарт вважає, що середньостатистичний канадець зараз має від 1000 до 2000 доларів США в Інтернеті, і в найближчі роки цей показник лише зросте». Forbes провів опитування в США, яке виявило, що понад 70% людей не мають плану щодо своєї цифрової спадщини та активів, більше половини не знали, що він їм потрібен, а 39% просто припускали, що їхні близькі можуть отримати доступ до своїх різноманітних облікових записів після їх смерті.
Також можуть існувати правові обмеження, про які ви можете навіть не підозрювати, що може додати роботи вашому виконавцю. Такою була справа Stassen проти Facebook, де їхній син покінчив життя самогубством, і батьки хотіли отримати доступ до його облікового запису Facebook. Навіть після того, як батьки отримали ухвалу суду про те, що вони є спадкоємцями майна свого сина, Facebook відмовився розкрити особисту інформацію про обліковий запис сина.
Як спланувати свою смерть цифровим способом
Перший крок — скласти список усіх ваших цифрових активів, облікових записів і профілів, а потім вирішити, що ви хочете з ними робити. Роблячи це, слід враховувати різноманітність активів. Це важливий крок, оскільки деякі з ваших активів можуть мати умови та послуги наприкінці терміну служби. В одному обліковому записі також може бути багато різних типів інформації, і ви можете не захотіти, щоб певні люди мали доступ до частини цієї інформації. У цих облікових записах також може бути інформація про інших людей, і вам доведеться зважити це у своїх планах. Ви також повинні подумати, чого захочуть ваші близькі після вашої смерті.
Багато експертів рекомендують включити розділ у планування нерухомості для ваших цифрових активів і призначити виконавця чи довіреність, яка відповідатиме за них, коли ви помрете або втратите працездатність через травму чи хворобу. Ваша онлайн-спадщина та активи постійно змінюватимуться. Просто подумайте, скільки разів вам доведеться оновлювати пароль після того, як ви забули його в мільйонний раз, тож готуйтеся часто оновлювати цей список. Заповіт не слід часто оновлювати, тому, записуючи все або зберігаючи його в онлайн-програмі, наприклад Everplans, ви гарантуєте, що все, що ви маєте в Інтернеті, буде подбати про те, як ви хочете, щоб це було після вашої смерті.
4-кроковий план до вашої цифрової спадщини
Коли ви почнете інвентаризувати всю свою цифрову спадщину, це може здатися вам дещо надто важким, але ми рекомендуємо розділити її на чотири категорії, з якими легше мати справу:
1) Паролі
2) Інтернет-банківські рахунки та фінансове життя
3) Адреси електронної пошти, соціальні мережі та інші онлайн-профілі та нефінансові облікові записи
4) Цифрові активи
Кожна категорія має свої проблеми, але, як і все інше в житті (і смерті), ретельне планування допоможе вам.
ПАРОЛІ
Важливо забезпечити доступ до всіх ваших облікових записів і профілів в Інтернеті, а також до всіх ваших пристроїв, зокрема комп’ютера, телефону, планшета та інших технічних пристроїв. Оскільки паролі часто змінюються, доцільно або записати їх фізично, або отримати менеджер паролів.
Якщо ви вирішите записати їх, переконайтеся, що вони зберігаються в безпечному місці, куди можна буде отримати доступ після вашої смерті або втрати працездатності, наприклад, у картотеці, сейфі або у вашого юриста з нерухомості. Це може спричинити кілька потенційних проблем із конфіденційністю через наявність фізичної копії, яку потенційно можуть побачити інші, і вам доведеться не забувати про її регулярне оновлення. Отримання менеджера паролів може вирішити ці проблеми, і багато з цих служб дозволяють включити призначений екстрений контакт.
ОНЛАЙН-БАНКІНГ ТА ФІНАНСИ
Ваші бенефіціари повинні знати, як отримати доступ до всіх ваших облікових записів. Зараз я роблю всі свої банківські операції та покупки онлайн через PayPal, автоматичні платежі за рахунками та різні кредитні картки – я знаю, що я не самотній у цьому. Коли справа доходить до планування ваших фінансів для вашої цифрової спадщини, спосіб, який ви виберете, залежить від людини до людини. Деякі люди отримають фізичні копії своїх звітів, інвестицій тощо, щоб включити їх у планування нерухомості, але якщо це здається страшним, просто переконайтеся, що назва вашої фінансової установи та номери рахунків легко доступні офлайн. І не забудьте додати список автоматичних платежів – Netflix і студентські позики, ми дивимося на вас!
ЕЛЕКТРОННА ПОШТА, СОЦІАЛЬНІ МЕДІЖА ТА ІНШІ ОБЛІКОВІ ЗАПИСИ В ОНЛАЙН
З платформами соціальних мереж, електронною поштою та приватними повідомленнями все стає складніше. Що ви хочете, щоб люди побачили після вашої смерті? Деяким людям подобається ідея отримати доступ до профілю померлої близької людини у Facebook, але це створює багато проблем. Ми вже говорили, що цифрова спадщина може бути складною, тому ми зібрали список деяких найкращих платформ, щоб допомогти вам почати.
По-перше, важливо зазначити, що кожна платформа має власні умови щодо померлих користувачів. Пам’ятайте, що можуть бути випадки, коли ви не бажаєте, щоб ваші облікові записи дезактивували або запам’ятовували. Якщо це так, ви можете поділитися своїм іменем користувача та паролем для цих облікових записів разом із письмовими інструкціями з тим, що ви хочете з ними робити.
Послуги електронної пошти:
- Gmail
- Yahoo
- Microsoft
- Яблуко
- AOL
Облікові записи в соціальних мережах
- Instagram
- Twitter
- Facebook
Якщо ви використовуєте платформу, якої немає в цьому списку, вам доведеться трохи покопатися в її умовах обслуговування та політиках, щоб дізнатися більше. Ви можете виконати пошук на сторінці умов і послуг платформи та ввести слово «Смерть». Якщо це не спрацює, спробуйте погуглити «Що робити з [вставте тут платформу], коли користувач помре».
Ви ніколи не знаєте, наскільки значущим може бути пост у Інстаграм про підліткову тугу та те, як важко наносити рідку підводку для очей для тих, кого ви залишили.
Цифрові активи
Цифрові активи можна далі розділити на файли, якими ви володієте, і облікові записи, які ви створили для доступу до них. Місце, де ви зберігаєте ці файли, також може вплинути на ваш доступ до них. Якщо вони зберігаються на вашому жорсткому диску, все, що вам потрібно зробити, це залишити своїм родичам інструкції щодо того, де все знаходиться та як до них отримати доступ. Якщо ви зберігаєте їх на сервері або в хмарі, доступ до них може ускладнитися. Наприклад, на момент написання цієї статті наразі немає можливості отримати доступ до ваших даних у OneDrive після вашої смерті. Gizmo повідомили, що вони розглядають можливість перегляду цього, якщо буде достатній попит. З іншого боку, отримати доступ до Dropbox набагато простіше, ви можете або просто включити свою інформацію для входу в планування майна, або ви можете надіслати запит на доступ безпосередньо з Dropbox із необхідною документацією. Якщо ви схожі на мене, у вас є есе та статті, розкидані по всьому цифровому ландшафту, і ви можете створити онлайн-портфоліо своїх робіт. Ви ніколи не знаєте, наскільки значущим може бути пост у livejournal про підліткову тугу та те, як важко наносити рідку підводку для очей для тих, кого ви залишили.
Ви також повинні враховувати законність щодо власності через різні платформи. Наприклад, iTunes (і все в iCloud, якщо на те пішло) належить Apple. Коли ви купуєте його, ви просто орендуєте його на час свого життя, а коли ви помрете, він повертається до Apple. Є багато прикладів, коли люди думали, що заповідають свою цифрову спадщину, коли вона минула, лише для того, щоб їхні близькі дізналися, що немає можливості отримати доступ до інформації через такі типи обмежень і обмежень.
На більш яскравій ноті, будь-які облікові записи, які містять віртуальну валюту, можна заповідати вашим близьким після вашої смерті, включаючи Paypal, рахунки кредитних карток із поверненням готівки і Bitcoin.
Отримайте допомогу в плануванні цифрової смерті
Зрозуміло, що планування вашої цифрової спадщини та активів може бути сповнене повідомлень про помилку 404. Найкраще, що можна зробити, це отримати допомогу. Якщо у вас ще немає заповіту, то вам слід оформити його зараз – продовжуйте, я можу зачекати вас, поки ви не закінчите – і не забудьте включити свою цифрову нерухомість у своє планування. Можливо, вам знадобиться знайти юриста, який раніше мав справу з Digital Estates, а також подумати про вибір виконавця, який здатний орієнтуватися в невидимому цифровому світі. Ви також повинні пам’ятати, що закони щодо цього змінюватимуться залежно від того, де ви живете, тому добре залучити місцевих експертів, які допоможуть вам у плануванні.
Як ми з’ясували в цій статті, на різних платформах існує багато юридичних обмежень, але важливо записати, що ви хочете зробити зі своєю цифровою спадщиною та активами. Без чітких вказівок у заповіті компанії припускають, що померлий не мав наміру передавати або ділитися цифровою інформацією.
Що далі?
Сподіваємось, ця стаття допомогла вам почати думати про те, як планувати свою цифрову спадщину та активи. Ваш наступний крок — сісти та поговорити з кимось про це. Цікаво, як вести цю розмову? Не хвилюйтеся, ми також забезпечимо вам це, бо ми надаємо ритуальні послуги в Києві.
Ця стаття є першою в серії з трьох частин, яка буде присвячена цифровій спадщині. Прочитайте Частину другу: Як створити свою цифрову спадщину: 5 найважливіших запитань, де ми глибше занурюємося в те, як розпочати створення власного меморіалу, зокрема збирати фотографії, записувати найважливіші моменти свого життя, ділитися історіями з родиною і навіть написати власний некролог.
Кожен з нас обирає свій власний спосіб життя, і кожен по-своєму реагує на смерть і смерть. Важливо враховувати це, коли ви плануєте своє цифрове життя та життя після смерті.
Введіть свою електронну адресу в рядок нижче, щоб отримати доступ до нашого списку ресурсів і посилань.