Однією з умов користування автотранспортом в Україні є наявність у водія автоцивілки. Цей договір забезпечує виплату компенсації потерпілим у разі ДТП. Причому страхова компанія приймає на себе зобов'язання та автоматично звільняє винуватця події від відповідальності після скоєння аварії. Також слід врахувати, що вартість страховки завжди нижча за суму можливої компенсації, що надається компанією у разі дорожньо-транспортної пригоди.

Чи можливо придбати страховку для автомобіля онлайн

Покупка автоцивілки через інтернет — процес простий та зручний. Це можна зробити на сайті обраної страхової компанії, наприклад СК VUSO (https://vuso.ua/). Вам надається можливість розрахувати вартість договору для транспортного засобу, вказавши категорію автомобіля (наприклад, легковий, вантажний, мотоцикл та ін.), робочий об'єм двигуна або його тип (наприклад, електродвигун) та місце реєстрації власника автомобіля.

Деякі компанії пропонують зміну розміру франшизи, що може вплинути на остаточну ціну страховки. Після проведення розрахунку можна розпочати оформлення поліса.

Оплата послуги здійснюється банківською карткою, після чого договір буде відправлено на електронну адресу власника автомобіля протягом 5-7 хвилин. Інформація про нову страховку також буде внесена до бази МТСБУ.

Як переконатися у чинності онлайн-страховки

Це питання цікавить багатьох водіїв, які хочуть купити автоцивілку через інтернет. Перевірити дійсність договору ОСЦПВ можна на офіційному сайті національного регулятора МТСБУ, де достатньо ввести номер автомобіля або номер страхового поліса. Ця перевірка відкрита для всіх.

Також додаток «Дія», який широко використовується в Україні, надає інформацію про страхування автотранспорту. З його допомогою можна переконатися у чинності придбаного страхового поліса. Додаток також надає можливість електронного зберігання посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

Як вибрати страхову компанію

Часто власники автомобілів звертають увагу в основному на вартість страхового поліса, але не враховують, що компанії пропонують приблизно однакові тарифи на автоцивілку, оскільки вартість обов'язкової страховки регулюється на рівні законодавства. Тому важливо розглянути кілька інших критеріїв.

Насамперед необхідно дізнатися про розмір франшизи — суми, яку доведеться сплатити самостійно у разі страхового випадку. Наприклад, якщо обрано франшизу у розмірі 3200 грн, то ця сума віднімається від компенсації потерпілому, яку має відшкодувати винуватець аварії. Можливо, варто розглянути варіант збільшення вартості поліса з метою зменшення франшизи.

Ще одним важливим критерієм є вибір страхової компанії, залежно від її рейтингу. Рейтинг страховиків (іноді його називають «світлофором») регулярно оновлюється на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України. Він ґрунтується на загальній ефективності роботи компанії, якості врегулювання страхових подій та рівні скарг клієнтів. Зелений колір у кожному показнику свідчить про високий рейтинг, жовтий — про середній, а червоний — про низький.

Страхова компанія «ВУСО» є надійним партнером для своїх страхувальників. Високий рейтинг в останні періоди підтверджує стабільність, якість обслуговування та задоволеність клієнтів. Понад 20 років успішної роботи в Україні та співпраця з автосалонами по всій країні гарантують зручність доступу до страхових послуг.