Для перетворення механічної енергії та електричну в побутових пристроях та промисловому обладнанні використовують спеціальні силові агрегати. Останнім часом великим попитом користуються однофазні та трифазні асинхронні двигуни. Так називаються пристрої, в роботі яких відсутня синхронність.

Під час функціонування цих агрегатів частота магнітного потоку статичної і рухливої частин відрізняється – відповідно у першої менша, у другої більша. Асинхронний трифазний двигун частіше використовують у промисловості в мережі 380/660 V, для 220 вольт знадобиться однофазний.

Які комплектуючі входять до складу асинхронного двигуна

Конструкція такої силової установки досить проста, його основними складовими є статор і ротор. Перший збирають із листової сталі та виготовляють у формі циліндра зі зміщеними відносно один одного на 120 градусів пазами. Ротор, у свою чергу, поділяється на фазний на короткозамкнений, перший завжди є трифазним, другий випускається у трьох варіантах.

Для захисту від негативних факторів, обертання та охолодження у конструкції присутні й інші елементи. Під час роботи агрегата магнітні потоки, що утворюються обмотками, формують електрорушійну силу в провідниках елемента, що рухається. Електромагнітне зусилля з’являється тоді, коли магнітний потік статора вступає у взаємодію з індукованим струмом. Це й призводить до того, що починає обертатися вал електродвигуна.

Щоб докладніше розібратися в процесі роботи, його варто розглянути поетапно:

  • запуск силової установки. В результаті формується електрорушійна сила – під час перетину контуром елемента магнітного потоку від статичної деталі;
  • утворення змінного струму в короткозамкненому роторі;
  • формування моменту, що крутить, під впливом магнітних потоків;
  • коли частота обертової та нерухомої частин стає однаковою, крутячий момент дорівнює нулю – в результаті в першому елементі поступово згасають електромагнітні прояви.

Несинхронна робота забезпечується через те, що ротор рухається повільніше, ніж магнітне поле статора. У процесі можуть знадобитися й додаткові деталі – наприклад, конденсатор для електродвигуна. Він, у свою чергу, буває пусковим (забезпечує запуск мотора) та робочим (підтримує функціонування).

Чому варто придбати асинхронну модель

Ці пристрої користуються великим попитом як під час виготовлення побутових пристроїв, так і в різних сферах промисловості. Популярність асинхронних двигунів обумовлена такими перевагами:

  • довговічність, надійність;
  • проста експлуатація;
  • невибагливість у догляді;
  • доступна ціна.

Асинхронні моделі випускаються окремо для трифазної та однофазної мережі. Вони отримали таку назву через відсутність синхронності в роботі.