В Україні стрімко набуває поширення новий спосіб прасування одягу - за допомогою відпарювача. Це пристрій, який під тиском подає струю водяного пару. Пар розгладжує та вирівнює поверхню тканини, позбавляючи її від зморшок та заломів. Одночасно, пар ставиться до тканини більш делікатно - тому можна не боятися пошкодити улюблену сорочку.
Відпарювач дозволяє швидко та безпечно привести одяг у порядок перед виходом. Не треба довго розкладати прасувальну дошку та возитися з праскою. 5 хвилин - і ви можете відпочивати у своє задоволення. Наприклад, граючи на avtomaty.cc.
Чому варто купити відпарювач для одягу
Відпарювач виконує функції праски та має додаткові функції. Його переваги включають:
- Можливість прасувати тонкі та делікатні тканини, не боячись їх спалити. Пар дає делікатно, вирівнюючи зморшки на тканині. Але не припалює волокна.
- Стіл чи прасувальна дошка не потрібні. Відпарювач здатен виконувати прасування у вертикальному режимі. Достатньо підвісити улюблену блузку на плечики - і можна приводити її до ладу.
- Випрасувати штори прямо на вікні? Легко! Відпарювач не тільки дозволяє це зробити. Але і здатен очистити тканину від пилу, якщо ви вважаєте, що штори трохи несвіжі.
- Обережний з синтетикою. Відпарювач дозволяє гладити навіть ті тканини, які традиційно легко “спалити”. Оскільки він діє на тканину не металом, а водою - вона не розплавиться.
- Можна гладити одяг з пуговицями, великою кількістю деталей. Там, де звичайній прасці просто не проїхати - відпарювач легко владнає з задачею.
Крім цього, ручний відпарювач важить набагато менше за праску. Його можна скласти та взяти з собою у подорож.
Обираємо відпарювач
Існує кілька різних видів відпарювачів. Найбільшу популярність мають ручні моделі. Вони недорого коштують, можуть складатися та чудово підходять для того, щоб швидко освіжити одяг.
Підлогові відпарювачі мають більший розмір. Вони здатні подавати пар сильнішим струменем. Також підлогові наповнювачі мають більший резервуар для води. Це дозволяє працювати довго, не поповняючи запас рідини у пристрої. Підлогові відпарювачі також можуть похвалитися більшою кількістю різноманітних режимів для роботи зі складними тканинами - джинс, драп і т.д.
Також бувають комбіновані моделі, які поєднують переваги першого та другого варіантів.
Обираючи відпарювач, варто звернути увагу на наступні характеристики:
- Величина резервуара для води. Від цього залежить, скільки часу ви можете працювати, не поповнюючи запас води. Адже не дуже цікаво бігати поповнювати воду кожні 5 секунд.
- Сила подачі пару та тиск струменя. Чим він сильніший - тим більш грубі тканини зможе прасувати відпарювач.
- Наявність різних режимів роботи. Очевидно, що для прасування тоненької блузки та міцних джинсів потрібна різна сила подачі пару. Чим більше режимів пропонує відпарювач - тим більший спектр тканин доступний для прасування.
- Додаткові насадки. Це один спосіб відрегулювати подачу пару - одягнути на відпарювач спеціальну насадку. Деякі насадки дозволяють знімати пил чи сміття - наприклад, при прасуванні штор.
- Матеріал. Відпарювачі можуть робитися з пластику чи металу. Пластикові пристрої легші та швидше гріються. проте, вони менш довговічні та можуть неприємно пахнути на перший порах. Металеві відпарювачі більш надійні та часто мають додаткові режими роботи. Проте, їх важче тримати в руці. Та й цінник на них нижче.
Сьогодні відпарювачі широко представлені в онлайн крамницях. Тому, не має сумніву, що можна підібрати модель під будь-які запити.