Кожен дорослий, який займався вивченням англійської мови, знає, як це насправді непросто. На сьогодні розроблено досить багато методів навчання і спеціальних вправ. Не можна не визнати, що дітям вивчення іноземних мов дається набагато простіше, навіть з урахуванням того, що вони ще не вміють якісно аналізувати інформацію, що надходить. Можливо, в цьому і криється весь секрет, завдяки якому вони так легко вбирають нові знання, за умови регулярних занять. Це означає, що навчити свою дитину іноземної мови можна буквально з пелюшок. Експерти englishprime.ua розкажуть про це докладніше.
Чи справді є сенс вчити дитину англійської з дитинства?
Існує величезна кількість прикладів, коли дитина ще не пішла до школи, але має навичку говоріння щонайменше двома мовами. Найчастіше це відбувається в сім'ях, де батьки різної національності, іноді вони також спеціально можуть наймати няню-іноземку, щоб малюк навчався в міру дорослішання. За будь-якої з перерахованих умов дитина виявляється повністю зануреною в мовне середовище. Примітно, що навіть якщо вона знатиме три мови, плутанини в голові не виникне і кожна з мов відтворюватиметься цілком упевнено.
Такі умови можна створити й штучно, проте один із батьків має бути повністю впевнений у своїй розмовній англійській і говорити нею з дитиною якомога частіше. Цього буде цілком достатньо для навчання.
Як почати вчити мову малюкові?
В будь-якому разі потрібно спершу розібратись з чого почати вивчення англійської мови дітям. Навіть якщо малюк ще малий для навчання з репетитором, базові знання батьки зможуть дати йому і самостійно. Ігрова форма - це чудовий варіант, який допоможе привернути увагу дитини та надовго зберегти інтерес до занять. Наприклад, можна сказати, що її улюблений ведмедик прибув із самої Англії, тому вміє говорити тільки англійською.
Не лише для дівчаток, а й для хлопчиків підійде гра "в сім'ю". Іграшки житимуть в Англії та розмовлятимуть лише англійською. Завдяки такому підходу можна навчити дитину назв членів сім'ї, розігрувати типові ситуації з життя.
Щоб навчання було справді ефективним, потрібно врахувати деякі важливі особливості.
Англійська мова має стати частиною повсякденного життя
Перше правило як навчати дитину англійської з нуля: не варто обмежувати заняття конкретними часовими рамками. Можна грати в іграшки, читати книжки перед сном або співати пісеньки англійською в будь-який момент дня. Але навчання має бути представлено не у форматі шкільного уроку, а у вигляді приємного дозвілля. Тільки тоді малюк буде вчитися із задоволенням.
Навіть звичний перегляд мультиків – це можливість отримати додаткову користь, якщо дивитися їх з дитиною в оригіналі. Можна також обговорювати сюжет, але намагатися робити це англійською. Що частіше малюк чутиме англійську мову, то швидше запам'ятає.
Необхідно підтримувати мотивацію дитини до навчання
Це дійсно дуже важливо. Діти потребують батьківського схвалення і підтримки, тому необхідно давати зрозуміти малюкові, наскільки батьки ним пишаються і як радіють його успіхам у навчанні. Не складе великих труднощів регулярно підбадьорювати й заохочувати дитину. Також, якщо вона вчить мову в спеціальній дитячій студії, бажано цікавитися її думкою про минулий урок. Позитивна реакція батьків зможе надихнути дитину на нові звершення і підтримає мотивацію.
Не можна критикувати майбутнього поліглота за кожну невдачу
Насправді це часта помилка більшості батьків, які намагаються зрозуміти, як правильно вчити англійську з дитиною. Але важливо зрозуміти, що така поведінка тільки відіб'є в крихітки будь-яке бажання старатися далі та продовжувати навчання. Виправлення помилок, безумовно, необхідне. Але бажано обійтися без жорсткої критики. Концентруватися насамперед краще на успіхах маленького учня, і вже потім разом розібратися з допущеними помилками. Дитині важливо знати, що всі досягнення помічені й оцінені гідно - це вплине не тільки на підтримку інтересу до вивчення англійської, а й на її самооцінку.
Потрібно знайти золоту середину в регулярності занять
Найголовніше у вивченні англійської з дитиною в тому, що ці заняття мають бути регулярними - щоденними або хоча б через день. І не важливо, буде це протягом усього дня або тільки у вільний час. Графік завжди індивідуальний, але підтримувати регулярність необхідно, інакше вся праця ні до чого не приведе.
Водночас якщо конкретно в цей момент малюк не хоче займатися, не варто тиснути на нього - краще ненадовго відкласти заняття. Зайвий тиск не дасть хороших результатів. Також, якщо заняття вже йде, але стало помітно, що дитина втратила інтерес або втомилася, не варто змушувати доводити процес до кінця зараз. Правильніше зробити невелику перерву і потім повернутися до роботи.
Поступово розбираючись в тому, з чого почати вивчення англійської мови з дитиною, батьки мають пам'ятати, що малюка не слід примушувати, а заняття мають бути яскравими та різноманітними, інакше ефект буде прямо протилежний від бажаного. Маленький учень повинен сприймати навчання англійської насамперед як веселу гру і приємне дозвілля.