Ламінат часто вибирають як підлогове покриття через його основні переваги - натуральність і доступну вартість. Проте, як будь-яке інше покриття, покриття має свої мінуси. Ламінат був розроблений як доступна та функціональна альтернатива паркету. Зовні обидва матеріали можуть бути дуже схожими. Однак, перевагою ламінату є можливість точно передавати малюнок будь-якого сорту деревини та інших матеріалів завдяки сучасним технологіям. Купити ламінат https://albero.com.ua/laminat_70 в Україні можна в багатьох магазинах мережі “Альберо”.

Переваги ламінату

Можна назвати щонайменше 11 важливих аргументів на користь купівлі ламінату.

  1. Стійкість до зношування: Виріб витримує значні навантаження і тиск, не залишаючи слідів від важких предметів або ніжок меблів. Його щільність в середньому в 1,5 рази вища, ніж у дерева, що надає йому високу ударостійкість.
  2. Вологостійкість. Завдяки просоченню зі смол і плити високої щільності, він стає стійким до вологи.
  3. Сумісність з теплою підлогою. Більшість моделей можуть монтуватися на системи підігріву.
  4. Відсутність скрипів. Сучасна замкова система уникне появи скрипів підлоги при перепадах до 2 мм.
  5. Простота догляду. Покриття не потребує особливого догляду, його достатньо протирати вологою ганчіркою і уникати проникнення води всередину, не потребує шліфування, як масив дерева або паркет.
  6. Безпека. Виріб містить натуральні компоненти, повністю нешкідливі та екологічні. Матеріал не викликає алергії, не сприяє розмноженню цвілі та хвороботворних бактерій, оскільки проходить обробку антиалергенними і антибактеріальними речовинами для підвищення безпеки.
  7. Різноманітність дизайнів. Виробники пропонують ламінат з різними декоративними малюнками і фактурами, що гармоніюють з шпалерами, стінами або меблями. З широкого асортименту можна вибрати покриття, яке ідеально впишеться в інтер'єр вашого житла.
  8. Легкість укладання. Однією з головних переваг матеріалу є простота його монтажу, відмінно від лінолеуму, паркету і масивного дерева. Всі роботи з укладання можна здійснити самостійно, попередньо вивчивши особливості процесу.
  9. Можливість демонтажу. У разі пошкодження окремих планок їх можна легко замінити на нові. Також, у разі необхідності, ламінат можна повністю розібрати для перенесення і укладання в іншому приміщенні.
  10. Довговічність. При правильному укладанні, покриття може прослужити не менше 10 років, забезпечуючи стійкість і довготривалість підлоги.
  11. Оптимальна ціна. Застосування простих процесів у виробництві та використання синтетичних компонентів дозволили виготовити якісний ламінат за доступною ціною. Це робить його більш привабливим з економічної точки зору.

Недоліки ламінату

Недоліків покриття не так вже й багато. Фахівці називають таких лише 3.

  1. Вимогливість до основи. Основа під матеріал обов'язково має бути рівною і чистою. Нерівності та наявність сміття під ламелями можуть призвести до розхитування замкових систем і порушення цілісності підлоги. Збільшене навантаження під час експлуатації також збільшує ризик проникнення вологи.
  2. Скрипи. Скрипи у ламінаті зазвичай з'являються через некоректне укладання. Рівень вологості та температури в кімнаті має бути стабільним. Різкі перепади можуть спричинити розбухання і зміни конфігурації дощок, що призводить до появи скрипів і хрустіння.
  3. Чутливість до води. Недорогий ламінат від маловідомих виробників може бути особливо чутливим до вологи. Стики між дошками є найбільш вразливими місцями. Проникнення вологи в щілини між дошками або в основу HDF-плити може спричинити здуття покриття. Для уникнення цього недоліку, стики обробляють воском або олійними складами. У кімнатах з підвищеним рівнем вологості (наприклад, кухня або ванна) рекомендується укладати тільки вологостійкий варіант цього матеріалу.

Незважаючи на деякі недоліки, ламінат є функціональним рішенням для більшості приміщень. Цей універсальний тип підлогового покриття підходить для офісів, квартир і будинків з дітьми та тваринами. Технічні характеристики ламінату не поступаються натуральному паркету, а додатковою перевагою є економія коштів.