Стрейч плівка – популярний сучасний матеріал, який виготовляється на основі поліетилену та активно застосовується для пакування різних товарів. Універсальність полотна дозволяє створювати якісне пакування будь-яких видів продукції: починаючи з невеликих коробок і закінчуючи великогабаритними вантажами. В результаті відзначають широку сферу застосування.

Незважаючи на різноманітність сфер, для яких може використовуватися стретч плівка, найчастіше її експлуатують у сфері торгівлі при транспортуванні товарів на різні відстані.

Особливості правильного вибору

Перед тим, як купити стрейч плівку, рекомендується визначитися зі списком товарів, для яких вона буде призначена. Від цього залежать подальші параметри полотна, серед яких на особливу увагу заслуговує товщина.

У продажу можна зустріти плівку з оптимальними показниками товщини від 10 до 35 мкм. Причому кожен варіант товщини характеризується особливою специфікацією, застосовується до різних видів обмоток – ручна чи машинна.

Розглянемо найпопулярніші види плівок за товщиною:

  • Полотна товщиною 17 мікрон – відповідне рішення для ручної обмотки. В результаті оператор може розтягнути матеріал вручну до необхідного стану без можливих обривів.
  • Полотна товщиною 20-23 мікрони – така стрейч плівка Львів активно застосовується для машинної обмотки. Таким чином досягається максимально ефективна витрата матеріалу. Ручна обмотка неможлива через те, що оператору буде складно самостійно розтягувати полотно подібної товщини, а тому знижується ефективність експлуатації плівки.

Незважаючи на вибрані показники товщини, стрейч плівка вважається еластичним матеріалом, який добре тягнеться в різні боки та може успішно застосовуватися для упаковки товарів всіляких форм та розмірів.

Різновиди стрейч плівки за способом намотування

Виходячи зі способу намотування, також розрізняють два основні види полотна:

  1. Ручний стрейч – це плівка виключно для намотування вручну, коли не потрібно застосовувати автоматичне обладнання. Вага рулонів разом із втулкою варіюється в межах 2-2,5 кг, а здатність матеріалу до розтягування варіюється в межах 70-100% (але в деяких випадках може досягати 140%).
  2. Машинний стрейч – відрізняється широкою різноманітністю специфікацій, які залежать від конкретної здатності до попереднього розтягування. Вага рулону разом із втулкою становить близько 17 кг, а ширина – 500 мм. Купити стрейч плівку оптом даного типу можна для упаковки великої кількості партій товару, великогабаритних товарів та інше. Цей матеріал може розтягуватися до 300%.

Щоб не помилитися з вибором відповідного полотна, слід підібрати спосіб намотування, врахувати всі вимоги виробництва, звернути увагу на ключові особливості різних видів пакувального матеріалу.

Основні сфери застосування

Призначення та остаточна вартість плівки безпосередньо залежать від певної кількості важливих параметрів. Серед таких параметрів варто виділити властивості міцності, оптимальну товщину, ступінь розтягування (з позначкою «від» і «до»), а також вологопроникність.

Виходячи з усіх особливостей, стрейч плівка оптом знайшла своє застосування у багатьох сферах:

  • Харчова промисловість.
  • Поліграфія.
  • Торгівля, реалізація різних товарів (і навіть продуктів харчування).
  • Будівництво різноманітних об'єктів.
  • Логістика.
  • Фармацевтична сфера.

Крім застосування полотна у комерційних галузях, не менш важливою вважається й побутова сфера: правильне зберігання продуктів харчування, виконання ремонтних робіт, переїзд та багато іншого.

Навіть при використанні пакувальних стрічок невеликої ширини вдасться забезпечити якісне пакування різних товарів. Незважаючи на герметичні властивості, матеріал відрізняється повітропроникністю, а значить пропускає потоки повітря, що виключає утворення конденсату. З цієї причини плівка активно застосовується для пакування готових продуктів харчування, оскільки відсутність конденсату призводить до відсутності плісняви. В результаті протягом тривалого часу всі продукти можуть залишатися свіжими та придатними до вживання.