Вибір і купівля шин являється важливою подією для забезпечення комфортної і безпечної їзди. По-перше, автошини недешево коштують, а по-друге, вони часто є запорукою спокою та впевненості на дорозі.

На сьогодні існує багато тверджень якими водії маніпулюють при виборі покришок. Деякі  з них дійсно мають сенс, а деякі повністю безглузді. Тому в даній статті наведені самі популярні міфи існуючі серед водіїв стосовно шин і їх вибору.

1. На зимовій гумі можна спокійно їздити влітку

Їзда на зимових шинах в теплу пору року не краще рішення і цьому є декілька пояснень. Більш м’яка гумова суміш протектору зимової покришки на літньому асфальті дуже швидко зітреться, прорізані ламелями глибокі блоки протектору на розігрітій дорожній поверхні будуть заломуватися погіршуючи керування і збільшуючи дистанцію гальмівного шляху, підвищуючи ризик ДТП. Рівень шумоутворення від більш агресивного протектору на сухому асфальті набагато вищий в порівнянні з літніми моделями автошин.

2. На літній гумі можливо їздити взимку

В основному любителями літньої гуми взимку є представники так званої старої школи – водії радянського гарту, – а також особи зі зниженою соціальною відповідальністю.

Бажання продовжувати їздити взимку на літніх шинах обумовлено кількома факторами. Водії апелюють до стародавніх часів, коли ні про які спеціалізовані зимові шини жодна радянська людина і чутно не чула – і, мовляв, нічого, їздили і не билися. Але це не так. Літні шини мають більш тверду гумову суміш і взимку вони не зможуть ефективно гальмувати і проїжджати дорогами вкритими снігом чи кригою.

3. Досвід водіння важливіше ніж якість покришки

Майстерність керування важлива, але яким би досвідченим не був водій він не зможе вчасно зупинитися на зношеній гумі під час руху по ожеледі. Тому потрібно перед кожним сезоном оглядати стан шин і якщо глибина протектору зимових колес досягла 4мм їх слід замінити. Купити зимові шини 195 65 Р15 можливо на нашому сайті.

4. Зимові шини не потрібні повнопривідним автомобілям

Не дивлячись на колісну формулу 4х4 закони ковзання на кризі, якщо протектор не чіпляється єдині для всіх. Безумовно стійкість повнопривідного авто на літніх шинах зимою буде кращою ніж у авто з моноприводом, але все одно не досягатиме безпечного рівня. Тому для джипів, кросоверів, як мінімум, потрібна всесезонна гума.

5. Широкі шини краще взимку

Тести покришок показують, що більш широка шина на слизькій дорозі сильніше зноситься. Міф, що ширший протектор дає краще зчеплення грунтується часто лише на психологічних відчуттях, що зовсім не відповідає реальним показникам.

6. Достатньо тільки пари зимових шин на ведучій вісі

Деякі водії припускаються помилки, встановлюючи тільки дві зимові покришки. Якщо встановити зимову гуму тільки на задню вісь будуть істотні знесення в поворотах і складність при подоланні підйомів, на передню – загрожує втратою стійкості задньої вісі.

7. Втрата шипів на асфальті

В сучасних шинах застосовуються спеціальні технології утримуючі шипи при контакті з асфальтом. Безумовно вірогідність втрати шипів існує, але в дорогих шинах вона зведена майже до нуля.