Щоб розпочати власну прибуткову справу, потрібно мати свіжу ідею та стартовий капітал. Якщо немає заощаджень, в цьому випадку допоможе кредит на тривалий термін від провідних українських банків. Завдяки спеціальним державним програмам на підтримку малого бізнесу взяти гроші в борг можна на спрощених умовах.

На які потреби можна взяти кредит для бізнесу

Кредит для розвитку бізнесу вважається цільовим. Тобто, на відміну від споживчих позик, клієнт банку не може витратити кошти на власні потреби: поїхати на відпочинок, купити речі у своє помешкання тощо. Тобто кошти потрібно спрямувати саме на потреби бізнесу. Деякі банки не будуть перевіряти безпосереднє спрямування грошей, проте їх зазвичай можна використовувати для обмеженого переліку потреб:

  • розвиток виробництва;
  • розширення торгової мережі, відкриття нових філій;
  • закупівля сировини чи нового товару;
  • оренда та придбання нерухомості для потреб виробництва;
  • купівля транспортних засобів;
  • ремонт обладнання, складських приміщень тощо.

Молодому бізнесмену потрібно переконати банк у платоспроможності, щоб установа погодила видачу коштів. Для цього потрібно скласти бізнес-план, якомога детальніше описати потреби майбутнього підприємства. Перед подачею запиту на кредит варто проконсультуватися зі спеціалістом. Він порадить, які документи потрібно підготувати заздалегідь. Дізнатися, як самостійно розрахувати суму щомісячної виплати по кредиту, можна прочитати у дослідженні.

На яких умовах видають позики підприємцям

Сьогодні в умовах військового стану українські банки пропонують чимало програм кредитування для малого бізнесу, адже після війни важливо стрімко розвивати економіку. На такі кредитні продукти сформувався вагомий попит серед малого та середнього бізнесу. Серед найактуальніших кредитних програм від провідних фінансових компаній можна виділити кілька пропозицій.

  • ПриватБанк. Отримання від 500 тис грн до 1 млн грн під заставу. Відсоткова ставка від 18%, термін кредитування до 12 міс.
  • Ощадбанк. Кредитний ліміт визначається індивідуально для кожного клієнта, виходячи з даних анкети. Відсоткова ставка в межах 25%-43% річних. Термін кредитування до 36 місяців.
  • Кредобанк. Сума кредиту встановлюється на основі середньостатистичного доходу. Річний відсоток складає від 18,9%. Строк позики до 36 місяців.
  • UKRSIBBANK. Розмір кредиту визначається індивідуально. Відсоткова ставка від 23%. Строк до 10 років.
  • ОТР. Ліміт встановлюється окремо для кожного позичальника. Відсоткова ставка до 16% річних, термін до 36 місяців. Для оформлення потрібно внести заставу.

Оформити позику можна й в інших банках. Для цього потрібно вивчити умови різних фінансових установ. Де можна швидко взяти гроші, описано в дослідженні. Якщо потрібна невелика сума на короткий період, її можна позичити у мікрокредитних компаніях. МФО висувають значно менше вимог до позичальника, ніж банки. Потрібно зважити на фінансове навантаження, яке чекає на позичальника: не варто брати кредит з великим щомісячним внеском.