Чи потрібно пошукове просування? Це риторичне питання, відповідь на яке очевидна. Для рядового вебмастеру трафік з пошуку - основне джерело відвідувачів на сайт. Для власника бізнесу - це найдешевший джерело клієнтів. Просунути в пошукових системах можна практично будь-який сайт, були б знання і бажання. Давайте поговоримо про те, які знання потрібні, щоб почалась розкрутка сайтів і що становить основу пошукового просування.
Завдання пошукових систем – приводити відвідувачів на сайти, які відповідають на їхні запити. Релевантність сторінки (її відповідність) пошуковому запиту визначають алгоритми, які враховують багато різних факторів. Ці фактори можна розділити на три великі групи, про яких я поговорю докладніше. Це основи просування сайту і їх потрібно зрозуміти обов'язково.
Важливо відзначити, що на всі фактори можна впливати. На деякі впливати простіше, на деякі складніше, але, в кінцевому рахунку, позиції в пошуковій видачі залежать здебільшого від дій оптимізатора.
Контент – зміст сторінки, яке і дає відповідь на пошуковий запит користувача. Під контентом розуміють текст, відео, аудіо, зображення. Контент є фундаментом, на якому будується пошукове просування сайту. Можна просунути сайт з поганим змістом? Можна, от тільки це буде набагато дорожче, ніж якщо відразу витратити гроші на якісний контент.
Для пошукової системи важлива релевантність контенту, яка визначається вмістом сторінки. Сюди входять: заголовок; метадані; текст, зображення, відео та інші дані.
Вони повинні бути оптимізовані під просувні ключові слова.
Посилання допомагають пошуковим системам визначити цінність сторінки. Їх ділять на внутрішні і зовнішні. Вплив зовнішніх посилань поступово знижується, вимоги до їх якості стають все жорсткішими, але вони все ще мають дуже великий вплив на позиції. Внутрішні посилання також здатні вплинути на позиції в пошуковій видачі, крім того, вони є безкоштовними, тому їм варто приділити особливу увагу.
Посилання для алгоритмів пошукової системи – сигнал, що сторінка корисна, саме на неї посилаються. Але сигнал повинен бути якісним і природним, інакше його можуть не враховувати або навіть покарати сайт фільтром (є у Яндекса і Google). Покарати можуть не тільки за зовнішні посилання, але і внутрішні, якщо допущені грубі помилки. У розділі про посилальне просування і внутрішню перелінковку є більш детальна інформація про даний фактор.
Не можна виміряти кількість користувачів, які повернулися до пошуку, це знають тільки самі пошукові системи. Якщо ви збираєтеся просунути сайт, то ігнорувати поведінкові фактори не можна. Адже саме поведінка користувача найбільш точно сигналізує пошуковій системі про те, правильно чи її алгоритми визначили релевантність сторінки.