Історія виникнення суші
Японія — невелика острівна держава, яка відома у всьому світі. Вона славиться своїми великими успіхами в розвитку сучасних технологій, мудрістю древніх ченців, вражаючою культурою і, звичайно ж, їжею. Основною стравою, з якою асоціюється японська кухня, є суші. Ця нехитра їжа завоювала серця і шлунки людей у багатьох країнах. Роли подають в елітних ресторанах, кафе і навіть фаст-фудах. Якщо раніше такою екзотичною їжею могли насолоджуватися лише заможні люди, то сьогодні кожен може замовити її або приготувати самостійно.
Запрошуємо скуштувати справжні японські суші та роли у Франківську або в закладі Treba.Pizza, або замовити на сторінці - https://treba.pizza/frankivsk/trebapizza/sushiroll
Найперші суші, або як їх називають самі японці — суші, з’явилися в 9 столітті, але вони були не такими, якими ми їх знаємо. Це була навіть не страва, а спосіб консервування риби. Її чистили і розкладали шарами, пересипали сіллю і рисом, останній слугував антисептиком. Потім притискали все новим і новим камінням і залишали в такому стані на місяць. Через певний проміжок часу їх змінювали на легку кришку і так знову протягом тривалого часу. Лише у ХХ столітті суші почали робити з сирої риби та відвареного рису. З тих пір основний рецепт не змінився.
Оскільки суші — це проста їжа з найпростіших і найдоступніших для японців інгредієнтів, то спочатку вони призначалися як їжа для бідних. Але все змінилося, коли люди дізналися, що поєднання риби та рису дуже смачне.
У магазинах продаються готові набори для приготування суші та ролів, тому знайти свіжі та відповідні інгредієнти не складно. Головне — знати технологію процесу приготування. Любителів суші та ролів багато, але мало хто з них знає, чим вони відрізняються один від одного. Щоб визначити їх відмінності, потрібно розглянути технологію приготування і виділити особливості.
Для приготування суші та ролів потрібен клейкий рис, сіль, цукор, соєвий оцет, рисовий оцет, свіжі морепродукти та водорості.
Суші — це глибоко вкорінена страва японської кухні, яка складається з грудочки спресованого рису і розміщеної на ньому риби. Вони перев’язуються смужкою водоростей і заправляються васабі (гострим гірчичним соусом).
Що таке роли
Роли (від англ. «Roll» — «рулон; згорток») — різновид суші, де за допомогою бамбукової циновки — макісу — роблять рулетики з рису з різними начинками. Їх скручують так, щоб лист норі (пресовані водорості) був зовні — норі-макі. Але можна загорнути так, що норі буде всередині з начинкою, а рис буде зверху, посипаний кунжутом або ікрою летючої риби — це будуть уро-макі. Сучасні сушисти роблять різні види ролів, це «кольорові», «мозаїчні», «навиворіт» і багато інших.
Для приготування використовується свіжа риба, яка не піддавалася термічній обробці. Це може бути лосось або тунець, креветки, кальмари, копчений вугор. Але крім морепродуктів, до складу ролів також входять овочі, фрукти, сир і навіть м’ясо. Це одна з головних відмінностей.
Спосіб приготування
Щоб приготувати суші, потрібно взяти ложку рису і сформувати з нього довгасту коржик, викласти на неї соус, а зверху — обрані морепродукти. Весь процес приготування робиться виключно руками, і дуже важливо, щоб вони були вологими і до них не прилипав рис. Головне в приготуванні — знати технологію і правильно підібрати інгредієнти.
Щоб зробити рол, слід трохи спробувати і не поспішаючи оволодіти майстерністю скручування цих дорогих ролів. Адже від того, наскільки правильно і щільно упакований рол, буде залежати його зовнішній вигляд при подачі. А далі, на аркуші норі рівномірно розподіляємо тонку кульку рису і начинку, щільно загортаємо бамбуковою циновкою. Без неї неможливо зробити рол, оскільки дуже важливо щільно загорнути його, щоб він не розвалився і добре тримав форму.
Процес приготування цих страв не є складним, головне — оволодіти технікою роботи та правильно підібрати інгредієнти для страви. В Японії жінкам довіряють лише виготовлення ролів, а суші готують виключно чоловіки. Вони вважають, що це творчий і кропіткий процес, якому треба вчитися кілька років.
Спосіб подачі
Як суші, так і роли зазвичай подають з імбиром та васабі, який знищує бактерії. Маринований імбир рекомендується з’їсти перед тим, як їсти новий вид суші, оскільки він очищає смакові рецептори. Також на стіл ставлять соєвий соус, який розбавляє смак. Занурювати суші в нього потрібно з того боку, де знаходиться риба, і тримати в ньому недовго, щоб не розмочити рис.
Готовий рол для ролів нарізаємо кільцями по 2-3 см, і таких шматочків може бути від 6 до 12. Вони не повинні бути занадто великими, оскільки передбачається з’їдати весь шматок за один раз.
Суші завжди подають охолодженими, але деякі види ролів можна подавати гарячими, наприклад, яма-макі, тобто запеченими.
Їдять суші та роли паличками, а деякі види останніх (темакідзусі) — пальцями. Суші нігірі також їдять руками, оскільки вони легко стискаються і можуть впасти з паличок. Розсипані суші (чіраші суші) беруть паличками, але можна використовувати і виделку, якщо це дозволено в закладі.
Форма
Головною відмінною рисою цих двох страв є їх форма. Традиційні суші — це довгасті овальні коржі, а назва ролів говорить сама за себе — це скручені так звані роли.
Японська кухня дуже різноманітна, але саме суші і роли стали найбільш вживаними і поширеними, а їх смак — окрема справа кожної людини. Деякі вчені вважають, що їсти ці страви навіть корисно, оскільки вони містять йод, який блокує розвиток ракових клітин у курців. Крім того, суші та роли абсолютно безпечні для тих, хто стежить за своєю фігурою, вони не можуть поправитися.
Асортимент суші та ролів настільки широкий, що кожен, хто захоче їх спробувати, обов’язково вибере для себе найкращий. Ця екзотична страва не тільки смачна, але й має багато корисних властивостей для людського організму. Тому це гарна нагода насолодитися її незвичайним смаком з користю для здоров’я.