Більшість користувачів контактних лінз носять їх у денному режимі та щовечора знімають. Такий графік є найбезпечнішим, адже вночі очі "відпочивають", а засоби корекції дезінфікуються в універсальному розчині. Якщо ж ви хочете залишатись у лінзах цілодобово — оберіть оптику із подовженим режимом використання: пролонгованим, або безперервним. Знайти такі лінзи можна у каталозі https://kyivlinza.ua/catalog/kontaktnye-linzy/ — це інтернет-магазин, що є частиною  мережі оптик Київлінза. 

Перш ніж змінити тип контактних засобів, радимо пройти обстеження в офтальмолога. Лікар перевірить стан очей та слізної плівки за допомогою біомікроскопу. Це обстеження необхідне, щоб зрозуміти, чи готові ваші очі до безперервного використання оптики, що є серйозним навантаженням. Офтальмолог розповість про правильний догляд за контактними засобами, та як уникнути гіпоксичних чи інфекційних ускладнень.

Які лінзи можна носити цілодобово?

Режим використання контактних засобів корекції зору залежить від їх здатності пропускати кисень до рогівки. Чим більше повітря проходить крізь пластинку, тим довше в ній можна залишатись. Гідрогелева оптика призначена для денного використання, адже здатна забезпечити нормальний потік кисню лише за умови, що очі відкриті, а лінзи добре зволожені. Силікон-гідрогелеві засоби проводять до рогівки у 4-5 разів більше кисню, тому їх можна носити довше. Якщо ви шукаєте безпечні лінзи, в яких можна залишатись на ніч, обирайте такі моделі з такими режимами використання:

  • Пролонгований дозволяє носити засоби корекції цілодобово протягом тижня. Офтальмологи радять дотримуватись графіка: 6 днів та 7 ночей безперервного використання, потім тиждень у денному режимі. Якщо такий графік використання оптики є зручним для вас, обирайте силікон-гідрогелеві моделі з показником киснепроникності понад 100 Dk/t.
  • Безперервний режим передбачає цілодобове використання контактних засобів протягом 30 днів. Такий графік можуть забезпечити тільки силікон-гідрогелеві матеріали, які проводять до рогівки більш як 150 Dk/t кисню. Офтальмологи попереджають, що тривале використання лінз без очищення збільшує ризик інфекційних ускладнень.

Сучасні виробники рідко пропонують контактні засоби з пролонгованим режимом носіння. Більшість моделей поділені на дві категорії: денні та безперервні, які також можна носити у пролонгованому режимі. Якщо вам потрібні універсальні лінзи, які комфортно носити щодня та безпечно не знімати на ніч, — перегляньте моделі Sitara та Impero із каталогу компанії Solente. Вони виготовлені із найсучасніших видів силікон-гідрогелю та мають найбільші показники киснепроникності на українському ринку — близько 190 Dk/t.