Репетитор по математике или онлайн-обучение в школе: как выбрать

 

Ідея звернення до репетитора з математики лише у поодиноких випадках належить школяру. Зазвичай, саме батьки наполягають на проведенні онлайн занять, коли дізнаються, що дитина починає отримувати погані бали, не знаходить контакту зі шкільним учителем або виявляє неабиякий талант до точних наук.

У сприйнятті дорослих все дуже просто – вони знаходять підходящого, на їхню думку, педагога, обирають оптимальний час занять, і через якийсь час дитина починає вчитися краще, успішно складає іспити тощо. Але несподіваною перепоною для організації ефективного навчального процесу може стати небажання сина чи доньки додатково займатись. Яким би чудовим не був викладач, підготовка до ЗНО з репетитором чи освоєння матеріалу середньої школи успішними не будуть, якщо мама з татом не переконають дитину займатися. 

Інструкція для батьків, як організувати онлайн уроки з репетитором

Насамперед треба зрозуміти, що заважає школяреві нормально ставитися до віртуальних уроків з педагогом. Тут необхідно бути дуже уважними до поведінки дитини, знати особливості її характеру та розібратися в обставинах, що призвели до погіршення успішності. Добре, якщо у членів сім'ї довірчі стосунки – тоді для визначення першопричини проблеми вистачить відвертої розмови. Проводити її варто тому, з яким син чи донька емоційно близька.

Найчастіше школяр не хоче брати участь в онлайн уроках, тому що:

  • йому не подобається підібраний батьками репетитор з геометрії чи алгебри – це може бути пов'язано з особистими чи з професійними якостями педагога, іноді причина негативного ставлення може полягати навіть у віці вчителя;
  • не хоче визнавати свою нездатність ефективно освоювати матеріал у школі та ділитися з друзями тим фактом, що доводиться додатково займатися;
  • вже відчуває дефіцит часу, сильно втомлюється через напружений графік – часто діти не погоджуються на уроки математики, тому що не хочуть втрачати дорогоцінні 1-2 години, які могли б приділити власним захопленням або спілкуванню з однолітками;
  • прагнуть позбавити дорослих додаткових фінансових проблем;
  • не до кінця розуміють, як проходять онлайн уроки, і побоюються додаткових домашніх завдань.

Залежно від причини проблеми, батькам потрібно вирішувати, як побудувати розмову, щоб позбавити дитину від страхів і сформувати адекватне ставлення до взаємодії з репетитором.

Недостатньо отримати згоду сина чи доньки на онлайн навчання, велике значення також має зацікавленість учня в результаті. Школяреві варто пояснити перспективи, які відкриває вивченням математики, наприклад, розповісти про цікаві професії, які можна освоїти, якщо добре знати геометрію та алгебру. Стимулом може також стати подарунок за успішне закінчення року або складання іспиту.

Після формування в дитини прагнення навчання можна починати пошук викладача. Спочатку потрібно на сімейній раді вирішити, яким вимогам має відповідати репетитор, причому до уваги слід брати не лише батьківські, а й дитячі вимоги. Наразі процес підбору є автоматизованим – щоб знайти репетитора з математики, достатньо перейти на спеціалізовану платформу GIOS та ввести ключові параметри. Важливо, щоб дитина брала активну участь у процесі – це дозволить відчути самостійність та повагу батьків до її бажань.