Навіть на батьківщині буває важко розпочати новий бізнес, що вже говорити про створення компанії за кордоном, особливо в країні з іншою культурою та законодавством. Емірати не можна назвати універсальним вибором для тих, хто має намір вести комерційну діяльність за межами України, але є кілька плюсів, які компенсують усі можливі мінуси. Серед них:
- швидкі темпи економічного розвитку;
- можливість віддаленого створення та управління бізнесом – відкрити компанію в Еміратах, залучивши досвідчених юристів, вдасться без особистої присутності засновника, також є можливість подальшого вирішення організаційних, фінансових та правових моментів у віддаленому режимі;
- безпека та комфортність життя в Еміратах;
- ефективна система захисту прав підприємців;
- широкі перспективи щодо оптимізації податкового навантаження;
- досить великий вибір сфер діяльності для отримання прибутку.
Але розраховувати на перелічені переваги можуть лише ті, хто відповідально підійде до оформлення документів та дізнається особливості ведення бізнесу в цій країні.
Яким чином організувати відкриття бізнесу в Еміратах?
Вперше вивчаючи механізм створення LLC, PJSC чи SE в ОАЕ, деякі українські підприємці відмовляються від ідеї запуску бізнесу, обираючи інші юрисдикції. Дійсно, відкрити компанію у Делавері значно простіше, але все одно доведеться вивчати особливості правового регулювання комерційної діяльності, підбирати ОПФ тощо. Незалежно від країни, є сенс скористатися послугами юристів, яким відомо, як правильно та швидко розібратися з формальностями та почати легально заробляти гроші за кордоном.
Перевірених компаній, яким можна делегувати вирішення юридичних питань, не так багато, тож обирати потрібно ретельно. За відгуками одним із лідерів на українському ринку є «Lawrange». Фірма надає клієнтам професійну допомогу на всіх етапах ведення бізнесу в ОАЕ та інших країнах, зокрема може забезпечити комплексний юридичний супровід.
Складнощі, з якими стикаються бізнесмени у разі самостійного відкриття фірми
Найчастіше бізнесмени з України стикаються з наступними труднощами:
- обмеження обсягу інвестицій нерезидентів у статутному капіталі – не більше 49% (виняток становлять лише фірми, які отримують професійні ліцензії);
- оформлення оренди підходящого приміщення;
- одержання дозвільних документів на ведення того чи іншого виду діяльності;
- збір документів для отримання візи резидента;
- вибір організаційно-правової форми;
- визначення вільної економічної зони з найкращими умовами;
- відкриття рахунку у банку.
Більшість проблем вирішуються, якщо своєчасно звернутися до юристів та врахувати їх поради.