Більшість раковин, які ви побачите у виставкових залах магазинів, виготовлені із кераміки та покриті сантехнічною глазуррю. Дешевші моделі виготовляють із фаянсу, дорожчі — із фарфору. Останні є довговічнішими, адже не мають пор, тому не вбирають вологу. Найміцнішими вважаються умивальники зі штучного каменю, основою яких є гранітна чи мармурова крихта. Такі вироби не вбирають бруду, стійко витримують усі навантаження та не бояться перепадів температур. Подібні характеристики мають скляні моделі, які стають все більш популярними.
Який обрати тип кріплення?
Якщо ви відкриєте каталог інтернет-магазину https://www.santechshara.ua/santehnika/umivalniki-i-rakovini/, то побачите раковини з різним типом кріплення. Одні моделі монтуються на стільницю, інші — під неї. Є також накладні та окремостоячі раковини. Розгляньмо найпопулярніші варіанти:
- Підвісні умивальники кріпляться до стіни за допомогою міцних кронштейнів. Такі моделі часто встановлюють над пральною машиною, якщо у санвузлі обмаль місця. Якщо ви вирішите встановити підвісний умивальник без тумби, не забудьте придбати стильний хромований сифон, адже пластикові труби мають жахливий вигляд.
- Вбудовані чаші монтуються на тумбу чи консоль та виглядають як єдина конструкція. Їх борти трохи ширші за основу, тому волога менше потрапляє на фасад та бокові частини меблів. Вбудовані умивальники зазвичай продаються разом із тумбою та бувають різних розмірів.
- Накладні моделі встановлюються на будь-яку горизонтальну поверхню: тумбу, стільницю чи навіть підвіконня. Вони ефектно виглядають, але не завжди зручні у використанні. Більшість накладних чаш є досить компактними, тому вода розбризкується довкола. Якщо ви вирішите встановити накладну раковину, переконайтесь, що обрана стільниця чи тумба є вологостійкою.
Чим особливі окремостоячі раковини?
Класичні раковини на п'єдесталі замінили окремостоячі моделі на ніжці чи широкій платформі. Їх встановлюють біля стіни, навпроти вікна чи у центрі приміщення. Такі моделі неймовірно виглядають у поєднанні із дизайнерськими змішувачами з довгим виливом. Дзеркала при цьому встановлюють на підлогу або кріплять до стелі. Таке рішення підходить не усім, адже форма окремостоячої сантехніки найкраще розкривається у просторих приміщеннях.
Головним недоліком окремостоячих раковин називають складний монтаж, адже усі комунікації прокладаються по підлозі. У деяких випадках доведеться підіймати підлогу, щоб дотриматись нормативів водовідведення. Другою складністю стане вибір дзеркала. Навряд чи ви захочете встановити звичайне підлогове дзеркало, а знайти модель, що кріпиться до стелі, непросто. Варто також зважати на вартість, адже окремостояча сантехніка та змішувачі коштують значно дорожче, ніж настінні моделі.