Як вважають деякі любителі кави, напій приготовлений у кавомашині ароматніший і смачніший, ніж кава заварена традиційним способом. Тим більше, що приготування виконується набагато швидше і практично без участі власника. Тому кавоварки все частіше стають улюбленим кухонним приладом багатьох господинь, без якого обійтися дуже важко. Якщо кавоварка відмовляється готувати каву, правильніше за все звернутися в сервісцентр, що виконує ремонт побутової техніки. Але в деяких випадках причиною зупинки кавоварки є не технічна несправність або неправильне регулювання, а неправильні дії користувача або засмічення в одному з механізмів приладу.
Цю інформацію нам люб'язно надав сервіс-центр з ремонту кофемашин - https://odessa-remont.com.ua/remont-kofemashin.
Чому кавоварка перестала перемелювати каву
Першим етапом приготування кави в кавомашині є помел зерен, потім подрібнений порошок подається в блок заварювання. Цей процес здійснюється автоматично, відразу ж після вибору типу напою, що готується. При будь-якій поломці машина автоматично блокується і помел не виконується. При цьому в багатьох моделях спалахує аварійний індикатор або відповідний напис на табло. Про збій або поломку кавомашини можна судити з:
- відсутності характерного звуку роботи млина;
- падіння швидкості обертання жорен;
- сильного шуму всередині апарату;
- зміни смаку готового напою.
Причинами відсутності запуску помелу найчастіше стають:
- неправильна експлуатація;
- невчасне обслуговування;
- використання неякісної або вологої зернової кави;
- помилки при налаштуванні помелу;
- застосування не відповідних рекомендацій виробника засобів для чищення.
Що робити якщо зупинилася кавоварка
Перш ніж викликати майстра сервісцентру чи намагатися відновлювати працездатність самому, перевірте наявність зерен та води у відповідних відсіках. Також самостійно можна виконати чищення бункера. При використанні вологих зерен вони налипають на жорна і не дозволяють їм розвивати необхідну швидкість.
Для очищення вузла видаляють залишок зерен. Для вилучення з важкодоступних місць можна використовувати пилосос. Після цього завантажуються нові зерна, регулятор фракції встановлюється в положення найбільшого млива і машина запускається звичним натисканням кнопки старту. У такий спосіб виконується самоочищення ножів та інших вузлів. Якщо після цього вдалося запустити кавоварку, встановіть регулятор помелу у звичайне положення і продовжуйте насолоджуватися напоєм.
Також машина може не запускатися через скупчення відходів у бункері або через не закритий один із відсіків. Виконайте повне очищення приладу, як зазначено в посібнику користувача, встановіть на місце всі контейнери та закрийте відсіки. Якщо кавоварка все одно не запускається - зверніться в сервісцентр, що виконує ремонт кавомашини.
Коли без майстра сервісцентру не обійтись
Не завжди можна відновити працездатність кавомашини, виконавши позачергове обслуговування. Іноді відсутність профілактики та використання зерен кави низької якості призводить до технічних поломок. Встановити причину несправності можна тільки після ретельної діагностики, яку може виконати тільки кваліфікований майстер. Найчастіше це:
- помилка чи поломка датчика наявності кавових зерен. У сучасних моделях зупинка машини супроводжується написом Add Beans (або близьким за змістом) на табло за наявності зерен у бункері;
- пошкодження ножів. Причиною поломки найчастіше є влучення у відсік для помелу сторонніх твердих предметів;
- засмічення чи поломка водяного фільтра. При такій поломці згодом внутрішні частини трубок "обростають" накипом і рідина перестає надходити в місткість для нагрівання. Якщо вода з якоїсь причини не надходить у бойлер, кавоварка відключається;
- несправність електродвигуна. Проблеми з двигуном можуть виникати через знос підшипників, пошкоджень обмоток (замикання або обрив), потрапляння всередину частинок кави, несправності що керує плати;
- вихід із ладу що керує плати. Найчастіше причиною поломки є перепад напруги мережі або потрапляння води на електронні документи або доріжки. Перш ніж "винуватити" електронну плату, необхідно переконатися у справності елементів захисту (мікроперемикачі, електронні елементи та ін.).
Точнісінько визначити несправний елемент можна лише після ретельної діагностики. І навіть якщо ви змогли локалізувати пошкоджений вузол, знайти новий, що підходить на заміну, дуже складно.