Кег - найбільш зручне пристосування для зберігання і транспортування пива. Через свою універсальність, ці ємності відрізняються великою різноманітністю розмірів і форм.
Що таке кег - трохи історії
Саме слово "кег" походить від шведського "kagg", що в перекладі означає "бочонок". Спочатку ємності виготовляли з дерева, проте 1929 року їх стали виробляти з металу. У середині минулого століття, бочонок обзавівся фітингом, завдяки якому став максимально надійним сховищем для пінного напою.
На даний момент пивоваріння (включно з домашнім) неможливо уявити без кегів.
Ось основні переваги сучасних "діжок":
- пиво зберігається без втрати своїх органолептичних властивостей;
- напій можна безпечно транспортувати;
- ємності запобігають доступу УФ-променів, кисню до продукту.
Потрібно купити кеги для домашньої пивоварні - звертайтеся в інтернет-магазин "My-Beer". Тут ви знайдете якісну, доступну за вартістю продукцію для виготовлення пінного напою.
Кеги для пива - типи виробів
Як правило, ємності виготовляються з поліетилену або металу. Перші - легкі, проте швидко зношуються. Металеві кеги довговічні, підходять для тривалого зберігання і транспортування напоїв.
Розрізняють кілька основних типів металевих ємностей:
- Din - один із найпопулярніших варіантів, висока ємність, виконана з металу;
- Euro - діаметр резервуара дещо більший, ніж у "Din", а висота, навпаки, менша;
- Finn - зверху і знизу ємності присутня поліетиленова окантовка;
- Plus - зовні нагадують варіант "Din", проте ці резервуари поміщені в пористий поліуретан.
Також варто відзначити кеги Cornelius, які користуються особливою популярністю у домашніх пивоварів. Це міцні, довговічні ємності з нержавійки з відмінними експлуатаційними характеристиками.
Крім того, резервуари розрізняються за типом складування на такі, що не штабелюються і штабелюються. У першому випадку ємності можна розмістити в кілька ярусів за допомогою спеціальних палет-піддонів.
Обичайка штабельованих кег оснащена певною відбортовкою. Таким чином під час встановлення однієї ємності на іншу вони щільно стикуються, формуючи штабелі. Таке транспортування вважається безпечнішим і зручнішим, зважаючи на запобігання падінню кега, який важкий сам по собі, а з пивом його вага в рази збільшується.