За будь-яких порушень кістково-м'язової системи погіршується її функціональність. У таких випадках потрібна консультація фахівця. Однак, не обов'язково чекати, коли станеться травма або з'явиться інший привід, щоб відвідати лікаря. Опорно-руховий апарат відіграє дуже важливу роль у стані здоров'я людини, а деякі захворювання можуть довгий час не давати себе знати, тим часом прогресуючи і набуваючи хронічного характеру.
Наприклад, якщо людина планує розпочати активні заняття спортом, то перш за все йому потрібно отримати "добро" від лікаря. Кваліфікований ортопед-травматолог meddiagnostica.com.ua після ретельного обстеження підкаже допустиму норму навантаження, розповість, які вправи більш прийнятні, а яких потрібно уникати, порекомендує правильні способи відновлення.
Коли потрібна консультація ортопеда-травматолога
Якщо людина зазнала травми внаслідок падіння, дорожньо-транспортної пригоди тощо, звертатися за допомогою потрібно негайно. Не на другий чи третій день, сподіваючись, що може все пройде. Чим довше уражена ділянка залишається поза увагою, тим складніше вона піддається відновленню.
Але, як зазначалося вище, є низка випадків, коли проконсультуватися просто необхідно. Навіть якщо нічого не турбує, профілактика захворювань кістково-м'язової системи лише піде на користь.
Отже, записатися на прийом до фахівця слід за таких порушень:
- вроджена клишоногість, недорозвинені кінцівки, вивих стегна;
- погана постава, сколіоз, кіфоз;
- плоскостопість;
- кривошея;
- деформація суглобів;
- утворення на кістковій тканині (доброякісні).
Якщо явних патологій немає, але відчувається дискомфорт, рухи скуті, часто ломить м'язи, німіють пальці рук та ніг під час сну, а більшу частину дня відчувається біль у суглобах – усім цим теж займається ортопед-травматолог.
Як проходить прийом
Спілкування з пацієнтом фахівець розпочинає з уважного вислуховування його скарг. Медичною мовою це називається збір анамнезу, після чого починається комплексний огляд. Лікар візуально оглядає хребет та поставу пацієнта, спостерігає, як він ходить, визначає ступінь рухливості суглобів. Комплексне обстеження включає:
- Рентгенографію.
- УЗД.
- Остеосцинтиграфію.
Пункцію суглобів беруть у разі ускладнень із діагнозом після низки обстежень. Крім інструментальної діагностики пацієнту призначаються і лабораторні аналізи.
Незважаючи на передовий діагностичний інструментарій, не виключається і метод традиційної пальпації, який допомагає виявити приховані проблеми — набряклість, вивих або підвивих. На прийомі можна виявити, де знаходиться больове вогнище, а якщо лікар досвідчений, він здатний навіть визначити стадію хвороби.