Можливо, ви маєте колекцію вінілу та бажаєте її оцінити або розрахувати її вартість для продажу чи ви новачок у світі вінілу, інформація даної статті допоможе визначити стан платівок. Також ви можете звернутися до наших спеціалістів, які із задоволенням допоможуть вам з оцінкою. Каталог інтернет-магазину https://vinyla.com/ru/catalog/vinyl налічує велику кількість унікальних екземплярів платівок, що задовольняють кожного клієнта, адже наші фахівці добре знаються на всіх нюансах, пов’язаних із вінілом.
Стан платівки визначає її цінність
Як бути і як зрозуміти, в якому стані платівка, коли купуєш її на вторинному ринку? Як не помилитися в оцінці та отримати максимум задоволення від прослуховування улюблених композицій?
Ці питання обов’язково виникають у кожного меломана, який нарешті знайшов омріяну платівку та вирішив її придбати. Сподіваємось, що наступні поради допоможуть точно оцінити стан платівки.
-
Проведіть візуальний огляд платівки. Уважно роздивіться обкладинку та будь-які вкладки на предмет зносу, знебарвлення, залишків етикеток та тріщин на швах. Далі огляньте вінілову поверхню на предмет подряпин та інших дефектів. Візуальний огляд пластинки найкраще проводити при яскравому світлі.
-
Проведіть звуковий аналіз. Опустіть голку та запустіть програвач. Якщо ви чуєте чистий звук, вам пощастило, ви отримали платівку в гарному стані. Якщо під час відтворення звуку ви почули сторонні звуки, зверніть увагу на те, на якій стороні вони присутні.
Класифікація стану вінілових пластинок
Американський журнал для колекціонерів вінілових платівок "Goldmine" визначив класифікацію стану вінілових платівок, яка є загальноприйнятим керівництвом під час оцінки стану фізичних носіїв музики. Більшість колекціонерів орієнтується саме на цю класифікацію. Ці позначення найчастіше використовуються задля оцінки вживаних вінілових платівок. Оскільки стан платівки впливає на її ціну, покупцеві рекомендується знати, чим відрізняється стан NM від VG і ін.
-
M (Mint — нова). Платівка ніколи не повинна була програватися та, можливо, все ще повинна залишатися запечатаною. Обкладинка та конверти мають ідеальний вигляд.
-
NM (Near Mint — як нова). Майже ідеальна платівка, яка або ніколи не відтворювалася, або програвалася акуратно 2-3 рази.
-
VG+ (Very Good Plus — дуже гарно з плюсом). Платівка має легкі сліди зносу, але в цілому у відмінному стані.
-
VG (Very Good — дуже гарно). Платівка зношена, але не має критичних ушкоджень.
-
G (Good — гарно) або G+ (Good Plus — гарно з плюсом). Платівка або конверт мають пошкодження. Зазвичай платівки в такому стані коштують 10-15% від вартості нової платівки.
-
P/F (Poor/Fair — незадовільно). Платівка має значні пошкодження, звук програється з пропусками або повтореннями та сильними шумами. Такі платівки коштують не більше 5% вартості аналогічної платівки в стані "Near Mint".
Додатково можуть використовуватися знаки +або -, які у поєднанні з буквеними позначеннями дають можливість точніше описати стан платівки, трохи підвищуючи або знижуючи його.
Висновок
Необхідно пам'ятати, що у більшості випадків оцінка стану платівки — це суб'єктивна оцінка продавця, яка може не завжди збігатися з очікуваннями покупця.
Пам'ятайте, що ціна залежить від стану платівки та обкладинки. Якщо платівка у поганому стані, то не треба ставити на неї високу ціну. Такі платівки не придатні для прослуховування, вони продаються за мінімальною ціною та частіше використовуються для декору або інших цілей.
Насолоджуйтесь прослуховуванням якісної музики та користуйтеся нашими порадами під час купівлі платівок.