В будь-якому житловому приміщенні серед незамінних елементів особливої уваги заслуговують міжкімнатні двері. Саме шпонування виступає в якості одного із методів для створення естетичного зовнішнього вигляду. Але, встановлюючи у власному будинку міжкімнатні двері, не кожна людина знає про те, як реалізувати процес шпонування. Завдяки його використанню є можливість створити оригінальне дизайнерське оформлення дверей, а також внести ізюминку в інтер'єр приміщення, в якому вони знаходяться. Перед тим, як придбати двері у місті Київ з подальшим їх процесом шпонування, варто розібратися з основними перевагами та особливостями цього методу.
Ключові переваги шпонування
Шпон належить до категорії деревних натуральних матеріалів, процес виготовлення якого відбувається у вигляді листів, ширина яких сягає від 0,5 до 10 мм. Найчастіше для виготовлення матеріалу використовуються хвойні або листяні породи дерев. Розглядаючи шпон варто виділити його ключові переваги:
- високі показники екологічності та безпеки - у складі шпона повністю відсутні штучні добавки та шкідливі для організму людини домішки;
- довготривалий процес експлуатації;
- високі показники стійкості до різних факторів оточуючого середовища, в особливості до підвищеної вологості повітря;
- ідентичність зовнішнього вигляду деревині;
- доступність, так як цінова політика на шпон є приємною для кожного потенційного клієнта.
Вибираючи двері міжкімнатні, варто звернути увагу на шпонування, як на один із ефективних методів декорування виробу.
Особливості та переваги екошпону
Розглядаючи такий матеріал, як шпон, особливої уваги заслуговує екошпон. Його активне використання пов’язане з наступними перевагами:
- високі показники довговічності та зносостійкості;
- стійкість до суттєвих температурних перепадів;
- стійкість до різноманітних механічних пошкоджень, деформацій та стирання;
- якісне протидія подряпинам та сколам;
- високі показники екологічної безпеки для організму людини;
- матеріал не вигорає і не втрачає власний колір, так як має високі показники стійкості до ультрафіолетового випромінювання;
- доступна цінова політика, якщо порівнювати з іншими варіантами штучних та натуральних дверей.
Тому, вирішивши придбати дерев'яні двері, можна звертати увагу не тільки на шпон, але й на екошпон.
Окрім того, важливу увагу варто звернути на те, що в залежності від того, якою буде майбутня конструкція дверей, може використовуватися повнотіле або порожнисте шпонування. Якщо розглядати особливості пустотілих дверних конструкцій, то в них застосовується каркас, виготовлений з дерев'яного бруса, який в подальшому обшивають завдяки використанню МДФ. Саме поверх нього відбувається нанесення шпону. Якщо здійснювати порівняння повнотілих дверних конструкції з пустотілими, то їх основна відмінність полягає в тому, що всередині них повністю відсутній вільний простір. Залежно від того, якою буде використовуватися технологія виготовлення, застосовуватися може підстава, виготовлена з притиснутих брусів, які в подальшому обшиваються МДФ матеріалом. Зверху у подальшому наноситься тонкий прошарок шпону.
Сам процес виготовлення шпонованих дверей не можна вважати складним, але не дивлячись на це, він буде складатися з декількох важливих етапів. На першому кроці варто здійснити підготовку пиломатеріалів з їх розпилюванням, сортуванням і сушінням. Надалі відбувається збір майбутнього каркасу, пресування, збірка конструкції та закріплення. За допомогою спеціальних верстатів реалізується процес шліфування з подальшою перевіркою на наявність дефектів. На останньому кроці відбувається нанесення лакофарбових матеріалів.