Kia Cerato: тест злегка оновленого седана, що сильно порозумнішав.
Інша емблема, щіпка свіжої «косметики», крутий телематичний комплекс та колишня техніка. Чи спрацює корейський план?
Колись надпопулярний гольф-клас в Україні практично мертвий, а «пацієнти», що залишилися, дихають на ладан. Чи жарт: навіть лідируюча в горі-сегменті (і гранично свіжа!) Skoda Octavia не в змозі повернутися в топ-25 місцевого ринку. І хоча героїня оповідання бадьоро настає «чешці» на п'яти, загальну картину веселою не назвеш. Щодобу співвітчизники забирають із шоу-румів Kia по 35 екземплярів Cerato і по 140 – Rio. Відчуйте різницю.
Проте «Сироту» у локальному офісі цінують та люблять. Окей! Як мінімум – ставляться з трепетом та теплотою. По-перше, навіть 13–14 тисяч проданих щороку машин забезпечують компанії цілком пристойні гроші. По-друге, Cerato - прямий спадкоємець седана Spectra, з якого далекого 2004-го і почалася офіційна історія Kia в Україні. З того часу корейцям вдалося стати найпопулярнішим іноземним брендом, захопивши 12,6% ринку.
Доречі придбати автомобілі з Америки можна на сайті нашої компанії BEX AUTO, там же й можна отримати кваліфіковану та професіну допомогу в пошуку автівки твоєї мрії. Крім того у нас можна знайти новесенькі електрокари з США та Китаю.
Що символічно: саме оновленому Cerato випала честь першим у країні приміряти перекроєний логотип марки з анонсованим помпою на початку року. І нехай гострі мови невтомно кепкують над шрифтом (мовляв, назва бренду тепер безглуздо зливається в кириличне «КІ»), виглядають шильди сучасно і помітно. Окрім капота та багажника, свіжий логотип прописався на рульовій маточині. До речі, на цьому зміни інтер'єру закінчуються.
Екстер'єру седана пощастило більше. Причому кожна метаморфоза – не в брову, а в око. Спереду освіжений Cerato запросто ідентифікується за оригінальним бампером, «зрощеним» з головною оптикою і більш тривимірним. У профіль рестайлінгу можуть видати нові двоколірні диски з тонкими спицями. А ззаду змінилися бампер та ліхтарі: як і на старшому K5, перемичка між останніми тепер розмічена ефектним пунктиром.
Перманентні зіставлення Cerato з великим седаном K5 та іміджевим задньопривідним фастбеком Stinger взагалі справжній бич фірмачів. Причому ці безглузді мантри на тему «особливих пропорцій» і «помітного багажника» не вщухають з моменту дебюту моделі в 2018-му. Аж не по собі робиться! Як на мене: героя оповідання не сплутати зі «Стінгером», навіть опинися він у характерному кольорі Runway Red, а ви – в пристойному підпитку.
Іронія в тому, що на даному етапі еволюційного розвитку Cerato у дечому навіть крутіше K5 і «Стінгер» разом узятих! Адже саме йому – першому в українській лінійці бренду – дістався комплекс заводської телематики Kia Connect. Це реально класна штука, що дозволяє парою натискань на екран смартфона визначити геолокацію машини, перевірити рівень палива, заблокувати двері, завести двигун та активувати всілякі підігріви.
На цьому знайомство з оновленим Cerato можна і завершувати: з точки зору техніки не змінилося зовсім нічого. А розповідати про роботу комплексу Drive Wise – смертна нудьга. Я хоч і визнаю: системи запобігання фронтальним зіткненням і контролю мертвих зон можуть якось зіслужити службу, решта – формене пустощі. Якщо вам подобається, коли машина підрулює за вас, ви, мабуть, помилилися сайтом.
Чи можна чекати їздових одкровень від седана з атмосферною «четвіркою» і напівзалежною балкою, що також базується на платформі з кінця нульових (нехай модернізованої, але все ж таки)? Як не дивно – можна. Якщо третій Cerato був аморфною розмазнею з об'єктивно «несмачним» кермом, до четвертої генерації «візок» відшліфували до блиску. Інші гумки в передньому підрамнику, наново відкалібрований електропідсилювач - і ... можна нам ще купку ходових поворотів?
Зрозуміло, у загальноприйнятому сенсі і нинішній Cerato – не криниця азарту. Однак у рамки свого жанру корейський седан вписується чудово. А його «технічна недосконалість» для багатьох клієнтів лише плюс. Як ми вже з'ясували, балка – аж ніяк не завада приємної керованості та придатного їздового комфорту (за 16-дюймові колеса ручаюся особисто). Та й відсутність у конфігураторі турбомоторів – бальзам на душі параноїків.
Після переходу "Октавії" з переселктиву на гідромеханіку різниця між динамічними можливостями 150-сильних версій "чешки" та "кореянки" майже нівелювалася. А якщо так – до чого ця «зайва» дорога штуковина, яка одного разу неодмінно піде в брухт? Більше того: незважаючи на 6 ступенів проти восьми, автомат Cerato явно перебуває у більшій гармонії з двигуном: керування тягою тут більш логічне та приємне.
Втім, стійте! Зіставлення двох лідерів "некросоверного" С-сегменту - тема для окремої тривалої дискусії. А успішність оновлень Cerato незабаром оцінить ринок. Але ось у чому біда: головна інтрига нині – не рекомендовані роздрібні ціни, а бажання/здатність представництв приборкати дилерів від безбожних націнок. І тут хлопці з Kia різко капітулюють. Мовляв: усе розуміємо та спати спокійно не можемо, але «на цьому наші повноваження все». (с)
Подібне ставлення нескінченно засмучує. І все-таки мені щиро хочеться побажати оновленому Cerato удачі: він зовсім не винен, що український ринок трохи захворів на голову. А зі свого боку робить все, що може: чудово виглядає, збалансовано їде і радує поки що унікальними за мірками сегмента фішками на кшталт горезвісного Kia Connect. У «доковидному» світі цього цілком вистачило б серйозного зміцнення позицій.