Ми регулярно миємо руки перед їжею після приходу з вулиці, контакту з домашніми тваринами. Сьогодні замість звичних твердих брусків все частіше використовується рідке мило. Його наливають у спеціальний дозатор для мила та видавлюють звідти у потрібній кількості. Такий спосіб миття рук вважається більш гігієнічним та акуратним. Сучасні дозатори розрізняються за формою, розміром, матеріалом, способом встановлення. Як вибрати відповідний варіант з величезної різноманітності, представленої на ринку, спробуємо розібратися.
Види дозаторів та їх відмінності
За принципом дії дозатори для рідкого мила бувають механічними, ліктьовими або сенсорними (автоматичними). Механічні пристрої являється судинами різної форми з пластику, металу, кераміки або скла, оснащені помпою. Для їх використання потрібно натиснути кнопку у верхній чи бічній частині. Вони компактні, виконуються в найрізноманітніших стилях та кольорах. Але підходять виключно для побутового використання.
Ліктьові моделі вважаються більш гігієнічними, тому що при їх використанні відсутній прямий контакт рук з приладом. Зазвичай мають начіпну форму установки. Їх встановлюють у медичних установах, на підприємствах громадського харчування.
Сенсорні варіанти найпросунутіші. Вони реагують на рух рук, піднесених до інфрачервоного датчика, встановленого в нижній частині. Працюють від батарейок.
Дозатори для мила виготовляють із різних матеріалів. До найпоширеніших їх відносять:
- Недорогий пластик, що відрізняється простотою догляду, тривалим терміном служби.
- Елегантне та витончене скло, у поєднанні з хромованими елементами. Завдяки прозорому корпусу таких виробів, ви завжди можете контролювати, коли їх потрібно заправити.
- Дозатори з нержавіючої сталі або алюмінію зазвичай встановлюють у громадських місцях. Вони стійкі до пошкоджень та подряпин, мають привабливий вигляд.
Керамічні вироби виглядають стильно, елегантно, але потребують обережного поводження через крихкість.
На що звернути увагу при покупці
У магазинах можна вибрати диспенсери будь-якого розміру та об'єму, як мініатюрні (0,28 мл), так і місткі (1,2 л). Перший варіант ідеально підійде для дому, а другий тип варто використовувати у кафе, ресторані чи офісі. Купуючи настільні моделі для ванни, продумайте, куди їх встановити, для зручного використання дозатора. Вони повинні за стилем, кольором, матеріалом поєднуватися з іншими аксесуарами та оздобленням ванни.