Враховуючи тотальну діджиталізацію нашого життя, останні кілька років зберігається тенденція зростання затребуваності різних професій зі сфери IT. Щоб освоїти таку професію та отримати необхідні для успішної роботи знання та навички, необхідно пройти якісні курси IT, які доступні в Україні завдяки IT Step Academy. Тут ви можете вибрати один з напрямків, що вас цікавлять - програмування, мережеве адміністрування, кібербезпека або QA і приступити до навчання.
Професія програміст
Програмісти – розробники комп'ютерних програм та алгоритмів. Попит на них високий у всьому світі, тому навіть за рівня Junior ви можете розраховувати на гідну зарплату. Програмістом можна стати у будь-якому віці. Варто зазначити, що професія програміст підходить як чоловікам, так і жінкам, якщо вони мають хороші аналітичні здібності, логіку, знання математики (у деяких галузях розробки) і обов'язково англійську мову. У програмуванні високо цінуються як практичні навички, так і ідеї.
Спеціалізації програмістів
Розробників можна умовно поділити на дві великі категорії в залежності від спеціалізації:
- Прикладні. Займаються розробкою програмного забезпечення прикладного характеру – ігор, бухгалтерських програм, редакторів, месенджерів тощо;
- Системні. Розробляють операційні системи, роботів, працюють із мережами, пишуть інтерфейси до різних розподілених баз даних.
Фахівець з кібербезпеки
Фахівець з кібербезпеки – це людина, яка займається виявленням загроз втрати та пошкодження цифрових даних, забезпечує їх захист та безпеку. Він займається розробкою та впровадженням спеціальних програм, що забезпечують інформаційну безпеку. Можна назвати його "антихакером" або "хорошим хакером". Він знає, як викрасти дані чи завдати їм шкоди, і протистоїть цьому. Якісне навчання кібербезпеці спрямоване на те, щоб фахівець мав такі вміння:
- пошук уразливостей в операційних системах, базах даних та мережах, усунення потенційно слабких місць;
- боротьба із хакерами: запобігання кібератакам, відстеження діяльності злочинців, протистояння здирству та тероризму;
- захист приватних даних та інтелектуальної власності від викрадення, спотворення, використання у недобрих цілях;
- запобігання втручанню та забезпечення стабільної роботи банківських та інформаційних систем, енергомереж, державних баз даних, інших важливих систем;
- розробка захисного програмного забезпечення.