Будь-який більш-менш грамотний рослинник розуміє, що первозданно багаті грунти з часом виснажуються, забруднюються і втрачають ті елементи, від яких залежить хороший урожай. На око розпізнати проблему не вийде, про варіанти її вирішення розповість аналіз грунту ціна на який залежить від бажаних досліджень.

хімічний аналіз ґрунту

Які параметри враховуються під час роботи і для чого це потрібно

Такі дослідження бажано проводити як власникам присадибних ділянок, а й майбутнім забудовникам чи фермерам різної категорії. Адже склад ґрунтів багато в чому залежить від наступних факторів, що істотно скорочують можливість експлуатації землі з тією чи іншою метою:

  • наявність промислових підприємств поруч із ділянкою;
  • близькість ґрунтових вод, що насичують ґрунт небезпечними для здоров'я елементами;
  • бідність родючого шару землі дільниці;
  • власне, сам ґрунт – з чого він складається і як реагуватиме на підвищене навантаження, скажімо, при будівництві будівлі.

До того ж, згідно із Законодавчими нормативами, переведення земельної ділянки з однієї категорії в іншу можливе лише на підставі подібних досліджень. 

хімічний аналіз ґрунту

Що визначає придатність землі для різних цілей

Найчастіше сучасні лабораторії досліджують:

  • наявність забруднювачів у верхніх шарах ґрунту – радіонуклідів, нафтопродуктів, пестицидів, гербіцидів;
  • наявність на ділянці частинок важких металів – свинцю, хрому, кадмію, міді, заліза, ртуті;
  • ймовірність засоленості ґрунту та його кислотність. Цей лабораторний хімічний аналіз необхідний успішного вирощування більшості сільськогосподарських і садових культур;
  • кількісна присутність макро та мікроелементів у ґрунті.

Процес триває близько тижня, результати обов'язково коментуються фахівцями. За підсумками аналізів власникам присадибних ділянок, дачних та фермерських господарств, фермерам чи забудовникам видаються рекомендації щодо покращення якості землі. Це, у свою чергу, дозволяє регламентувати не лише кількість необхідних добрив та необхідність передпобудовної меліорації, а й їхнє цільове призначення.

Ще один важливий показник якості землі – складові макробіоми ґрунту. Всім відомо, що верхні шари ґрунту є сприятливим середовищем для життєдіяльності бактерій - як корисних, так і шкідливих, що викликають всілякі хвороби рослин і людини. Тільки якісні дослідження допоможуть правильно знезаразити ґрунт, не вбиваючи при роботі потрібні мікроорганізми, що допомагають перетворити чорнозем на живильний і багатий на потрібні елементи гумус!