Варикоз не одразу показує своє справжнє обличчя. Він має кілька стадій. Спочатку з'являється втома в ногах, тяжкість, набряки. Пацієнт думає, що йому досить просто полежати кілька хвилин і все минеться. Так, втома проходить на якийсь час, а потім повертається знову.

Потім проявляються мало помітні сіточки. Дівчата, що турбуються про свою зовнішність, одразу йдуть до косметолога і видаляють їх. Тільки сіточки – це перші помітні симптоми. За ними можна відстежити початкову стадію захворювання.

Пізніше темніють і набухають вени, з'являються варикозні вузли, біль у ногах. Набряки не проходять за 2 хвилини. І тоді пацієнт поспішає поговорити із лікарем флебологом.

Потрібен флеболог у Львові? Записатися на прийом можна на сайті veromed.com.ua!

Коли настав час записатися до лікаря флеболога?

Помітивши набряки, що повторюються, біль і зміна зовнішнього вигляду вен, не терпіть до останнього. Варикозне розширення вен має прогресуючий характер. Якщо зволікати з його лікуванням, можна зустріти неприємні наслідки:

  • тромбоз,
  • трофічні виразки,
  • тромбофлебіт.

Краще вкотре пройти обстеження, ніж отримати ускладнення.

Український народ відрізняється особливим менталітетом. Ми не любимо звертатися до лікаря за першою потребою. І накопичуємо проблеми, яких можна уникнути, якщо звернутися до лікаря відразу.

Варикозом страждає і молоде покоління

Лікарі Судинного центру у Львові стверджують: у суспільстві захворювання дедалі частіше діагностується в молоді. Лікарі провели спостереження пацієнтів, що приходять з листопада 2019 року по листопад 2020 року. Якщо подати дані у статистиці, то виходить, що варикоз діагностується у кожної 3-ї дівчини та 5-го чоловіка.

Трапляються випадки, коли зовнішніх симптомів варикозу немає

У пацієнта можуть не спостерігатися сіточки та потемнілі вени. Пацієнти приходять зі скаргами на болі в ногах, набряки, утруднення в рухах, втому, нічні судоми. Діагностувати варикоз вдається на УЗД та за аналізами крові.

Скільки разів потрібно відвідувати лікаря флеболога

Відвідувати флеболога потрібно 1 раз на рік для:

  • профілактики появи захворювання,
  • виявлення варикозу на ранніх стадіях,
  • простеження поточного стану після лікування варикозу.

Якщо в сім'ї хтось лікував варикоз, то потрібно уважніше ставитись до свого здоров'я. Варикоз - це захворювання, яке здобувається протягом життя і передається на генетичному рівні.