Незалежно від того, чи ви тримаєте в руках останню модель або телефон, якому вже кілька років, ви повинні постійно бути напоготові. У будь-який момент ваш пристрій може бути заражений небезпечним вірусом, який може стежити за вами, перешкоджати роботі гаджета або видаляти програми та документи, наявні на вашому телефоні. Як і комп'ютер, мобільний телефон схильний до аналогічних загроз. Проте, на відміну від комп'ютера, ми його зазвичай не захищаємо. А це може призвести до того, що доведеться купувати новий телефон. Крім того, згідно з даними досліджень, кожен десятий мобільний додаток є потенційно шкідливим і несе загрозу роботі вашого смартфона. То як уникнути цих проблем і що робити, якщо вірус вже заразив ваш телефон, про все це нам розповіла компанія https://icoola.ua/

Не недооцінюйте ризики!

Сьогодні мобільні телефони під загрозою не менше, ніж комп’ютери, а то й більше. У них намагаються проникнути хакери та різні шахраї. У кожного з нас завжди при собі мобільний телефон. Ми здійснюємо платежі через нього, пишемо електронні листи, перевіряємо банківські рахунки та спілкуємось з іншими людьми. Саме цим і намагаються скористатися шахраї. Мобільні віруси можуть замовляти платні послуги, записувати ваші розмови, завантажувати на телефон додаткові шкідливі програми, відображати спливаючі вікна з рекламою або перенаправляти вас на небезпечні веб-сайти.

Без антивірусу у вас немає шансів помітити, що ваш пристрій заражений. Тому, як і комп'ютер, мобільний телефон або планшет повинен бути захищений спеціальним програмним забезпеченням, яке постійно відстежуватиме всі загрози.

Що робити, якщо вірус заразив ваш телефон?

Але що робити, якщо небезпечний вірус вже заразив ваш телефон? Чи потрібно його відразу викидати і купувати новий, чи все ж таки можна якось полагодити гаджет? Якщо ви підозрюєте, що ваш телефон заражений вірусом, спершу уважно перевірте його. Звичайно, в такому випадку вас має цікавити не корпус або захисна плівка, а додаток, який ви встановили. Для перевірки можна використовувати спеціальну програму, безпосередньо створену для цієї мети.

Якщо програма виявляє шкідливі файли та інші вірусні компоненти, вона їх негайно блокує або видаляє. Зручним варіантом є очищення в аварійному режимі. Вимкніть і знову увімкніть телефон. Коли ви вмикаєте телефон, він запросить у вас PIN-код або запропонує вам варіант безпечного режиму.

Але вам може і не знадобитися спеціальна програма для лікування вашого телефону. Іноді можуть виникнути проблеми з телефоном відразу після встановлення підозрілої програми. Тому негайно видаліть таку шкідливу програму зі свого мобільного телефону. Якщо навіть після видалення такої програми покращення не настало, а ваш телефон постійно гальмує, працює некоректно або сам вмикається і вимикається, зверніться до професійного сервісного центру. Не рекомендується видаляти всі програми з телефону, тому що ви можете випадково видалити корисні файли.

Якими є наслідки вірусів на вашому телефоні?

Ви можете втратити свої гроші, за вами можуть постійно стежити і шпигувати, ви можете втратити свої паролі до важливих програм та всі збережені файли. Наполегливо не рекомендується легковажно ставитися до мобільного вірусу. Крім того, якщо вчасно не вжити заходів, вся ситуація може закінчитися поверненням до заводських налаштувань, у яких був телефон на момент покупки. Це видалить всі ваші дані.

Не дайте зловмисникам шанс!

Тому правильно захищайте свій мобільний телефон із першого дня. Хоча ви можете бути дуже обережні, достатньо однієї неперевіреної програми, і все може бути втрачено. Простіше встановити на телефон якісний антивірус і ні про що не турбуватися.