Доволі часто під такою послугою, як реставрація меблів, розуміють звичайний ремонт. Але це не зовсім вірно, адже між цими поняттями є певна різниця https://constant.kiev.ua/uk/bloh/42-restavratsiya-mebliv. І, перш за все, полягає вона в тому, що не кожен предмет потрібно реставрувати, тоді як ремонту підлягають майже всі меблі, які вийшли з ладу.
Аби зрозуміти, в чому кардинальна відмінність між двома видами послуг, варто привести один приклад. Старовинна шафа цінується тим, що вона виготовлена з рідкісних матеріалів, або за авторським дизайном, або ж відомим майстром. Звісно, що в такому випадку неможна змінювати ключові моменти, тобто, порушувати дизайн, заміняти матеріали без вагомої причини, додавати у предмет нові елементи чи додаткові функції. Бо все це зробить меблі неунікальними, і вони втратять свою цінність. Задача полягає лише в тому, щоб відновити предмет, повернути йому первісний вигляд.
Звичайний же ремонт не має обмежень. Можна повністю замінити фурнітуру, перефарбувати деревину, додати нові полички, освітлення світлодіодами, поміняти механізми відкривання дверцят тощо. Тобто, задача стосується більше практичного боку питання. Звичайно, що при бажанні можна перефарбувати шафу аби вона пасувала до свіжого ремонту, але це теж відноситься до практичності.
Основні роботи з реставрації меблів
Будь-яка реставрація меблів починається з визначення стану предмету. Спеціаліст повинен оглянути меблі, відзначити всі дефекти й проблеми, віднайти елементи, що підлягають ремонту чи заміні. Після цього йде узгодження з замовником щодо майбутніх робіт з реставрації, складається відповідний договір.
Як правило, процедура відновлення старовинного предмету передбачає наступні дії:
- Робота з деревиною – видалення старого покриття або його залишків, полірування, покриття лаком. При необхідності можна освіжити фарбу, використавши таку ж саму за кольором;
- Робота з елементами кріплення, механізмами відкриття чи розкладки (якщо мова йде про диван) – видалення іржі, відновлення працездатності або заміна новими;
- Робота з оббивкою – актуально для м’яких меблів. Як правило, тканина зберігає свій привабливий зовнішній вигляд в поодиноких випадках. Частіше за все вона псується, як і наповнювач. Тому краще оновити оббивку, підібравши схожу тканину. Те ж саме стосується й наповнювача. У старовинних меблях використовували пружинний блок, але з часом він ржавіє, починає неприємно скрипіти. Можна встановити новий пружинний блок або взагалі віддати перевагу ППУ.
Що стосується фурнітури, то все залежить від її стану. Іноді ручки від ящиків можна почистити спеціальними розчинами, а іноді – це неможливо зробити.
Де знайти фахівців
Кваліфіковані майстри, які виконують реставрацію меблів, працюють в компанії «Констант-сервіс». Майстерня гарантує високу якість роботи, до того ж за цілком доступною ціною. Завдяки величезному досвіду, фахівці компанії беруться навіть за найскладніші випадки. І це чудова нагода оновити антикварні та старовинні меблі, аби вони й далі могли служити ще багато десятиріч.