SEO-оптимізація або пошукова оптимізація – це система заходів, спрямована на покращення позицій сайту в результатах видачі пошукових систем під час просування сайтів.

Пошукова оптимізація може бути самостійною послугою під час підготовки до просування сайту або може бути першим етапом при просуванні сайту в ТОП або трафіку.

Коли сайт потрапляє на першу сторінку видачі, її ще називають топ-10, це збільшує трафік на сайті. Залучення трафіку є актуальним як для інформаційних ресурсів, так і для комерційних сайтів.

Таким чином, пошукова оптимізація є одним із головних методів збільшення обсягів продажу через сайт. Вона полягає в тому, щоб надати ресурсу характеристики, які позитивно оцінять пошукові системи при ранжируванні.

Що таке пошукова оптимізація сайтів? Більше про це ви можете дізнатися, відвідавши сайт netgate.kiev.ua!

ТОП 10 – це перелік сайтів на першій сторінці видачі пошукової системи. Перша сторінка видачі пошукових систем складається з органічної видачі, контекстної реклами та різних інформаційних блоків (наприклад, списком пропозицій з Яндекс.Маркету для комерційних запитів). Так, ТОП 3 – це перші 3 позиції, які займають сайти у списку пошукової видачі.

Що стосується внутрішньої оптимізації сайту?

- Створення якісного контенту з урахуванням таких параметрів, як щільність входження ключових слів, унікальність, нудота та релевантність. Важливо враховувати, що текст має бути цікавим та корисним користувачам сайту, але водночас задовольняти всі вимоги пошукових систем.

- Підвищення юзабіліті. Це досягається створенням зрозумілої та простої навігації та структури сайту. Рівень вкладення всіх сторінок не повинен перевищувати 3-4 кліки.

- Використання мета-тегів? title, description та кeywords з прописуванням у них ключових слів.

- Використання тегів: ALT для прописування картинок, H1 для встановлення заголовків.

- Оптимізація швидкості завантаження сторінки, її видимості в різних браузерах та на різних пристроях, єдиного стилю оформлення, читання тексту та підбору шрифтів.

- Внутрішнє перелінкування, коли в тексті матеріалу зустрічаються посилання на інші розділи або статті на сайті. Не варто посилатися на ту саму статтю більше одного разу на сторінці, оскільки це зменшує вагу посилання.

- Соціальні фактори, які набувають все більшої і більшої значущості при просуванні SEO. Йдеться про кнопки лайків (вконтакте, facebook), твітів (twitter), і репостів. Важливо враховувати, що лайки та твіти мають вести доменне ім'я. Тоді вони враховуватимуться під час ранжирування.