Що таке ефективне опалення приватного будинку? В умовах постійного зростання тарифів система обігріву повинна забезпечувати комфортну температуру з мінімально можливими витратами. Окрім цього, велике значення мають надійність, довговічність обладнання, ступінь його автоматизації. Розглянемо способи підвищення ККД систем обігріву шляхом використання таких приладів як циркуляційний насос, розширювальний бачок тощо.

5 елементів, що зроблять систему опалення ефективнішою

1. Тепла підлога

Цю систему активно використовують як допоміжний елемент обігріву будинку. Вона дозволяє рівномірно розподіляти тепло по кімнаті та ходити босоніж навіть у суворі морози. Розрахунок і монтаж такої системи варто довірити професіоналам, адже після вкладання стяжки виправити щось буде вже неможливо. Допоміжна роль теплої підлоги пов’язана з температурою теплоносія, яка не повинна перевищувати 55 градусів. При цьому підлога нагрівається до температур 29 градусів, а цього зазвичай недостатньо для відмови від радіаторів.

2. Циркуляційний насос

Електричний  агрегат забезпечує достатньо швидкий і стабільний обіг теплоносія. Якісний насос для опалення на сайті skvagina.com.ua легко обрати з урахуванням основних параметрів. Він встановлюється в системі з примусовою циркуляцією. Завдяки йому значно знижується вірогідність закипання теплоносія, з’являється можливість встановити сушарки для рушників, термостати в кожній кімнаті. При цьому насос для системи опалення скорочує витрати палива.

3. Траншейні обігрівачі

Неважливо, наскільки ефективна система опалення, якщо термоізоляція будинку низька. Проте навіть найсучасніші моделі вікон пропускають принаймні в 4 рази більше тепла, ніж стіни. Якщо архітектура будинка передбачає значні площі скління, рекомендується встановлювати траншейні обігрівачі (внутрішньопідлогові конвектори), які б компенсували втрати енергії. Це особливо актуально за наявності французьких вікон та прозорих розсувних дверей.

4. Розширювальний бачок

Розширювальний бак — обов’язковий елемент сучасної системи опалення. Він компенсує коливання об’єму теплоносія, підтримуючи стабільний тиск. Це додатково підвищує ККД опалення, подовжує строк безпроблемної експлуатації системи. Найбільш зручними і надійними вважаються бачки закритого типу.

5. Вентиляційна система з рекуператором

Герметичні склопакети, щільна теплоізоляція стін і підлоги не тільки забезпечують економію на опаленні, але й призводять до погіршення природньої циркуляції повітря, порушення мікроклімату приміщень.  Вирішити проблему допомагає вентиляційна система з рекуператором. Приточно-витяжний механізм використовує тепло повітря, що видаляється, для обігріву нової порції. Одночасно пристрій підтримує стабільний рівень вологості, забезпечує фільтрацію шкідливих речовин.

Хоча схема обігріву з використанням таких пристроїв коштує дещо дорожче за класичну систему з природньою циркуляцією, ціна швидко покривається завдяки підвищенню ККД.