Банки та обмінні пункти заробляють на купівлі та продажу валюти, тому, встановлюючи валютний курс, вони орієнтуються на біржові торги, час роботи біржі та дні тижня. Розібратися у формуванні обмінних курсів буває непросто навіть фахівцям. Ми дамо вам кілька простих порад, які допоможуть вибрати найкращий момент та спосіб купити валюту для відпустки або особистих заощаджень.
Пройшовши за посиланням https://obmin.lutsk.ua/eur-uah, ви дізнаєтесь де у Луцьку можна обміняти євро на гривні за вигідним курсом!
В онлайн-банку
Найшвидший і один із найвигідніших варіантів. По-перше, при покупці валюти Онлайн вам не потрібно їхати у відділення банку та чекати своєї черги – це суттєва економія часу. По-друге, в мобільному додатку або на сайті ви майже завжди зможете змінити валюту дешевше. Актуальний курс можна відстежувати на сайті або в додатку банку.
На біржі
Біржа підійде для тих, хто хоче обміняти велику суму за найкращим курсом: покупка кількох тисяч доларів або євро на біржі обійдеться вам значно дешевше, ніж у банку чи обміннику.
Обмін валюти за біржовим курсом
Є кілька тонкощів. По-перше, на біржі обмінюють валюту "лотами". Мінімальний лот – це 1000 доларів або 1000 євро. По-друге, для покупки валюти на біржі вам знадобляться брокерський рахунок та спеціальний додаток. По-третє, за операції на біржі потрібно платити невелику комісію — вона залежить від розміру угод та обраного тарифу.
Міняйте готівку у відділенні банку
При покупці валюти у відділенні банку ви витратите трохи більше часу і грошей, ніж при покупці онлайн, зате зможете відразу отримати готівку - це важлива умова для багатьох мандрівників. А ще в банку ви зможете без комісії перевести в готівку гроші з валютного рахунку або картки.
Перед тим, як вирушити у відділення, перевірте актуальний обмінний курс на сайті, знайдіть відділення, в якому можна купити потрібну вам валюту, і візьміть паспорт, якщо збираєтеся обміняти велику суму.
Обмінюйте гроші в робочий час
Перед закінченням робочого дня і перед вихідними банки зазвичай встановлюють високий спред (так називають різницю між купівлею та продажем), щоб захиститися від можливих коливань курсу в неробочий час. Тому фахівці радять вам купувати валюту вранці або вдень у будні — з 10:10 до 19:00 за київським часом.
Однак ці закономірності не варто покладатися в дні значних валютних коливань. Якщо курс «лихоманить», то варто відкласти обмін грошей, не піддаватися паніці і точно не намагатися заробити на коливаннях.