Щоб мати добре самопочуття та гарний вигляд, робіть собі іноді невеликі подарунки у вигляді оздоровчих та косметичних спа-процедур. Вони не тільки допомагають розслабитися і зняти стрес, а й можуть суттєво покращити ваш фізичний стан та усунути багато проблем зі здоров’ям. Однією з таких процедур є сауна, яка завдяки різноманіттю різних видів і способів парення є універсальним способом оздоровлення.

У центрі “Три Стихії”, що у Львові, на вас чекають обладнані за всіма традиціями та вимогами фінська, руська, турецька та римська сауни і лазні, перебування в яких можна поєднувати з іншими корисними спа-процедурами для ще більшої користі.

Яка сауна оптимальна для всіх

Паритися можна по різному: комусь до вподоби високі температури фінської лазні, а хтось більший фанат пари, а високих температур не переносить. Так само кожен вид має свій спосіб поводження: в одних потрібно використовувати віник, в інших – ароматичні олії. Оптимальним та одним із найкорисніших видів сауни є римська парна. Її особливість – у низькій температурі (не вище 47 градусів), що зручно для тих, хто не переносить гарячого повітря, а також у високій вологості та густій парі, особливо корисних для тих, хто хоче схуднути й очистити організм від різних токсинів.

У чому користь для організму

  • При частих бронхітах, астмі та закладеності носа. Густа пара допомагає відкрити дихальні шляхи, що покращує ваше дихання та полегшує закладеність. Вологе тепло розріджує і відкриває слизові оболонки в організмі, що допомагає з полегшенням пазух.

  • При надмірній вазі. Регулярне перебування в сауні прискорює обмін речовин і може допомогти схуднути. Висока температура і велика кількість пари змушують вас пітніти, як наслідок ваше тіло втрачає воду. Оскільки вода становить велику частину ваги, виділення поту призведе до втрати кількох кілограмів. Також піт сприяє виведенню токсинів та очищенню організму.

  • При проблемах зі шкірою. Пара допомагає очистити шкіру від забруднень, зокрема якщо є багато акне. Аналогічно сауна допоможе позбутися чорних точок, особливо якщо поєднувати її із сеансами пілінгу або обгортання.

Як правильно паритися

  • Розділіть перебування на два-три сеанси по 10–15 хвилин і чергуйте їх із періодами відпочинку по 30 хвилин;

  • перед тим, як зайти в парну, варто трохи розігріти м’язи, зробивши кілька легких фізичних вправ: так уникнете навантаження на серце;

  • не забувайте відновлювати водний баланс. Найкраще робити це, вживаючи трав'яні чаї, свіжі соки, звичайну воду. Варто утриматися від алкогольних напоїв, кави та газованої води, які впливають на серцево-судинну систему.

  • Паралельно із перебуванням у сауні можна проводити й інші спа-процедури: обгортання, пілінги, маски, ароматичні та розслаблювальні масажі.